Akreditācija

2024. gada 28. novembrī Parīzē, Francijā, Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks OECD un UNESCO Andris Pelšs iesniedza akreditācijas vēstules UNESCO ģenerāldirektorei Odrijai Azulē (Audrey Azoulay).

Tikšanās laikā vēstnieks uzsvēra, ka Latvija jau trīsdesmit trīs gadus ir aktīva un atbildīga UNESCO dalībvalsts ar vērtīgu ekspertīzi gan kultūras mantojuma aizsardzībā,  gan komunikācijas un informācijas jomā, gan izglītībā un zinātnē, kā arī citās UNESCO programmās.

A. Pelšs atzinīgi novērtēja organizācijas līdzšinējo UNESCO atbalstu Ukrainai, uzsvēra Latvijas aktīvo dalību UNESCO Ukrainas draugu grupā un atzīmēja nepieciešamību turpināt nosodīt Krievijas militāro iebrukumu Ukrainā un Krimas okupāciju.

Informējot par Latvijas tuvākā laika aktivitātēm, vēstnieks uzsvēra Latvijas bagāto kultūras mantojumu, īpaši atzīmējot Latvijas lomu MONDIACULT 2025 reģionālo konsultāciju vadībā. Šo UNESCO sanāksmi 12. decembrī vadīs Latvijas kultūras ministre Agnese Lāce.

Pārrunājot citus nozīmīgākos Latvijas un UNESCO sadarbības jautājumus, A Pelšs atzīmēja Latvijas pozitīvo atpazīstamību un aktīvo darbību UNESCO mediju brīvības, žurnālistu drošības, medijpratības jomās, sniedzot Latvijas ekspertīzi, un apliecināja gatavību to turpināt, aktīvi darbojoties UNESCO Starptautiskajā programmā komunikācijas attīstībai (International Programme for the Development of Communication, IPDC).

Informācijai

UNESCO (Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija) ir starptautiska organizācija, kas apvieno 195 valstis, kas apņēmušās rūpēties par izglītības, dabas zinātņu, sociālo un humanitāro zinātņu, kultūras, komunikācijas un informācijas jomām. Latvija pievienojās UNESCO 1991. gadā.

Par UNESCO kultūras politikas un ilgtspējīgas attīstības konferenci “Mondiacult 2025”: www.unesco.org

28.11.2024. Vēstnieks Andris Pelšs iesniedz akreditācijas vēstuli UNESCO ģenerāldirektorei