Otrdien, 22. oktobrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks praktiska medijpratības meistardarbnīca skolotājiem “Fake ≠Fact”, kuras laikā būs aplūkojama arī tematiska ekspozīcija.
Ņemot vērā interneta radīto straujo informācijas izplatību, kā arī sociālo mediju pieaugošo lomu informācijas ieguvē jauniešu vidū, prasme atšķirt uzticamu no neuzticamas informācijas kļūst arvien svarīgāka. Tādēļ jauniešiem ir jāsniedz nepieciešamās zināšanas un rīki faktu pārbaudei. Lai pilnveidotu pedagogu prasmes, notiks avotu analīzes un medijpratības meistardarbnīca skolotājiem “Fake ≠fact” , kuru vadīs Zviedrijas Norčēpingas Darba muzeja eksperte Karīna Milde (Carina Milde).
Meistardarbnīcas laikā skolotāji izzinās Zviedru institūta radīto rīkkopu jauniešu avotkritikas prasmju uzlabošanai un dažādu informācijas kanālu izmantošanā. Rīkkopā “Fake ≠fact” tiek aplūkoti dažādi naratīva veidošanas paņēmieni, un kā tajos atpazīt manipulāciju, kas radīta, lai slēptu nepatiesu un maldinošu informāciju. Rīkkopu, kuru aktīvi izmantoto jau vairākās Eiropas valstīs, veido rokasgrāmata skolotājiem un izstāde “Fake ≠Fact Info Lab”, kuru būs iespēja aplūkot meistardarbnīcas dalībniekiem klātienē.
Meistardarbnīca norisināsies otrdien, 22. oktobrī, no plkst. 12.20 līdz plkst. 15.30 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, un tā notiek Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Universitātes organizētās kompetenču pilnveides konferences skolotājiem “Film and Media for Education” (Kino un mediju pratībā izglītībā) ietvaros.
Projektu atbalsta Zviedru institūts, Zviedrijas vēstniecība Rīgā, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte.