Lai iepazītu klātienē Baltijas Dziesmu un deju svētku tradīciju, ko UNESCO 2003. gadā atzinis par meistardarbu, bet 2008. gadā iekļāvis UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā, no 6. jūlija līdz 9. jūlijam Latvijā ieradīsies UNESCO Ārējo attiecību un publiskās informācijas sektora Dalībvalstu un partneru nodaļas direktors Gencs Seiti (Genc Seiti).

Vizītes laikā Gencs Seiti apmeklēs XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pasākumus, tiksies ar Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukašēvicu, Kultūras ministrijas Valsts sekretāra vietnieku Uldi Zariņu, apmeklēs Rīgas vēsturisko centru, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, un Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur tiksies ar direktoru Andri Vilku, kā arī piedalīsies citos ar svētkiem saistītos pasākumos.

Kopš 2004. gada Gencs Seiti atbild par sadarbību starp UNESCO dalībvalstīm, nacionālajām komisijām, starpvaldību un nevalstiskajām organizācijām un sadarbības partneriem.

Latvijas vēstniece UNESCO Ivita Burmistre atzinīgi novērtēja UNESCO pārstāvja dalību Dziesmu un deju svētku pasākumos, un norādīja: “UNESCO klātbūtne mūsu valstij un tautai tik nozīmīgos svētkos apliecina ne tikai Latvijas un UNESCO ciešo sadarbību, kas izveidojusies kopš Latvijas pievienošanās Organizācijai 1991. gadā, bet arī kopīgo izpratni par kultūras daudzveidības un bagātības nozīmi tautas pašapziņas stiprināšanā. UNESCO misija ir veidot tiltus starp cilvēkiem no dažādām kultūrām, svinēt katras dalībvalsts kultūras daudzveidību un caur kultūru veicināt ceļu uz savstarpējo saprašanos. Man ir patiess prieks, ka varam šodien plecu pie pleca ar UNESCO svinēt Latvijas kultūras dažādību un izcilību.”

2003. gadā UNESCO starptautiskā sabiedrība vienojās pasludināt Baltijas Dziesmu un deju svētku tradīciju par meistardarbu un kopš 2008. gada Baltijas Dziesmu un deju svētku tradīcija iekļauta UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā. Tajā apkopotas tās nemateriālā kultūras mantojuma izpausmes, kas demonstrē pasaules nemateriālā kultūras mantojuma dažādību un nozīmību.