40 Latvijas vidusskolēni, kas interesējas par starptautiskajām attiecībām, diplomātiju un globāli nozīmīgiem politiskiem procesiem, šodien pulcējas Zviedrijas vēstniecībā Rīgā, lai iepazītos ar ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem un gatavotos dalībai ANO modelēšanas spēlē.
“ANO modelēšanas spēle sniedz iespēju izprast, kā darbojas sarežģītas starptautiskas struktūras, un iejusties dažādu valstu diplomātu un politikas līderu lomās. Tas ļauj iepazīt citu valstu kultūras, sabiedrības un vienlaikus apzināties, kādas ir katras nacionālās valsts iespējas paust savu nostāju par norisēm pasaulē un ietekmēt to virzību,” stāsta UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.
UNESCO Latvijas Nacionālā komisija šo starptautiskā Latvijas – Ukrainas – Igaunijas attīstības sadarbības projekta „ANO modelēšanas spēle” Latvijas sagatavošanās semināru rīko sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā, Izglītības un zinātnes ministriju un Ārlietu ministriju. Tajā piedalās jaunieši no UNESCO Asociēto skolu projekta skolām, pārstāvot 10 Latvijas pilsētas – Rīgu, Kuldīgu, Grobiņu, Brocēnus, Pļaviņas, Valmieru, Riebiņus, Cēsis, Ozolniekus un Ādažus.
Sagatavošanās sanāksmē uzstājas Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas pārstāvji, kā arī eksperti no Starptautisko pētījumu centra, Latvijas Ārpolitikas institūta, Latvijas Bankas, Starptautiskās Migrācijas organizācijas un “QUO tu domā”. Jauniešus uzrunās arī Zviedrijas vēstnieks Latvijā V.E. Henriks Landerholms.
“Ceram, ka šī sanāksme ļaus jauniešiem labāk izprast ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķus, lai tie nešķistu kā krāsainas bumbiņas Ziemassvētku eglītē, bet katrs no tiem nestu līdzi rīcības scenāriju mērķa sasniegšanai,” uzsver Baiba Moļņika.
Projekta noslēguma pasākums - ANO modelēšanas spēle notiks no 2017. gada 7. līdz 9. aprīlim Ļvivā, Ukrainā, un tajā piedalīsies jaunieši no Latvijas, Igaunijas, Ukrainas, Polijas un Zviedrijas. Līdzīgas modelēšanas spēles notiek daudzās ANO dalībvalstīs, un to mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par ANO darbību un nozīmi miera kultūras un ilgtspējīgas attīstības veicināšanā.