Zinātne
Publicitātes attēls

Otrdien, 11. februārī, pasaulē tiks atzīmēta UNESCO Starptautiskās dienas sievietēm un meitenēm zinātnē desmitgade, kas aizritēs ar vadmotīvu “Iedomājieties pasauli, kurā ir vairāk sieviešu zinātnē”.

UNESCO uzsver, ka  dzimumu līdzsvars zinātnē var radīt jaunas idejas un pārveidojošas inovācijas tādās jomās kā zinātne, tehnoloģijas, medicīna, mākslīgais intelekts un citās.

Lai šis aicinājums sasniegtu pēc iespējas vairāk cilvēku un iedvesmotu nākamo domātāju, inovatoru un līderu paaudzi STEM jomā, UNESCO aicina ikvienu iesaistīties sociālo tīklu kampaņā “Iedomājieties pasauli, kurā ir vairāk sieviešu zinātnē”, atbildot uz jautājumu “Kas tavā jomā būtu citādi, ja tajā iesaistītos vairāk sieviešu zinātnieču?” un pievienojot fotogrāfijas, video vai rakstus, kas sniedz atbildi uz šo jautājumu. Ierakstiem sociālos tīklos jāietago @UNESCO un jāpievieno tēmturi #EveryVoiceInScience un #spožieprāti. 

UNESCO Starptautiskajā dienā sievietēm un meitenēm zinātnē – 11. februārī – ikvienam ir iespēja tiešsaistē klausīties UNESCO rīkotas diskusijas. Pirmajā diskusijā “STEM karjeras atklāšana: dažādības un iekļaušanas ietekme nākotnes veidošanā” tās dalībnieki, pārstāvot dažādas jomas, dalīsies ar pieredzi, izceļot daudzveidības pārveidojošo spēku īpaši STEM jomā, un to, kā sieviešu iesaiste bagātina zinātnes inovācijas un kā zinātne veicina taisnīgākas pasaules veidošanu.

Otrajā diskusijā “Viņas balss zinātnē: iedvesmojot pārmaiņas plašsaziņas līdzekļos” tiks pētīta sieviešu pārstāvība zinātnē un dažādu STEM karjeras virzienu atspoguļojums plašsaziņas līdzekļos. Eksperti apspriedīs, kā labāka pārstāvība plašsaziņas līdzekļos var mainīt priekšstatus par dzimumu lomām un vairot sabiedrības uzticēšanos zinātnei, vienlaikus nosakot konkrētus pasākumus iekļaujošākas zinātniskās kopienas veicināšanai.

Dienas izskaņā tiks demonstrēta dokumentālā filma “Sievietes zinātnē: sievietes, kas maina mūsu dzīvi”, kas atklās sešu zinātnieču darbību Eiropā un viņu ceļā pārvarētos izaicinājumus, piedāvājot iedvesmojošu skatījumu par sieviešu ietekmi zinātnē.

Pieteikšanās dalībai pasākumos tiešsaistē ŠEIT.