No 2021. gada 20. septembra līdz 15.oktobrim Liepājas universitātes foajē (Lielā iela 14, Liepāja) apskatei būs pieejama ceļojošā izstāde "Fake ≠ Fact Info Lab", ko ir izstrādājis Zviedru institūts jauniešu medijpratības prasmju uzlabošanai. Izstādes atklāšana 2021. gada 20. septembrī plkst. 12.00.
Izstādes atklāšanas dienā Liepājas universitātes telpās norisināsies arī medijpratības darbnīca, ko četru stundu garumā vadīs Norvēģijas cilvēktiesību akadēmijas (Human Rights Academy, www.menneskerettighetsakademiet.no) eksperte Evgēnija Horoļceva un Dānijas Ziemeļvalstu žurnālistikas centra (Nordic Journalist Center, www.njc.dk) mediju eksperts un žurnālists Leifs Lonsmans. Darbnīcas sākums pl. 12:30. Pasākums notiek angļu valodā.
"Covid-19 pandēmija ir apstiprinājusi, ka mūsdienu piesātinātajā informatīvajā telpā kritiskā domāšana un spēja atšķirt patiesu informāciju no nepatiesas, nav zaudējušas savu aktualitāti. Vēl vairāk – šis prasmes ir kļuvušas būtiskas ne tikai sekmīgai krīžu pārvarēšanai, bet arī demokrātiskas sabiedrības pastāvēšanai kopumā. Šajā kontekstā esam gandarīti un pateicīgi par iespēju uzņemt gan izstādi, gan darbnīcu, kas kalpos mums kā lielisks atbalsts studējošo izglītošanā", tā Liepājas Universitātes Vadības un sociālo zinātņu fakultātes pasniedzējs Uldis Zupa.
Izstādes un darbnīcas apmeklējums klātienē būs iespējams, tikai uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina pilna vakcinācijas kursa pabeigšanu vai pārslimošanas faktu pēdējā pusgada laikā, kopā ar ID karti vai pasi.
Reģistrācija: https://forms.gle/wqQcSc9WfU3BpbV76
Par ko aicinām diskutēt?
1. sadaļa: Demokrātijas pamatelementi
Diskusija par demokrātijas un demokrātiskas sabiedrības pamatelementiem: (cilvēktiesības, brīvi plašsaziņas līdzekļi, brīvas un godīgas vēlēšanas, neatkarīga tiesu sistēma, pilsoniskā sabiedrība)
2. sadaļa: Informācijas pamatelementi
Kas liek virsrakstam darboties? Kā tas piesaista lasītāju uzmanību? Vai tas aptver stāstu? Vai tas ir dokumentēts? Vai ir uzticams?
3. sadaļa: Kad informācija kļūst bīstama
Grupu darbs, diskusija un Eiropas Cilvēktiesību tiesas publisi pieejamo dokumentu analīze par naida runu, aicinājumiem uz vardarbību un diskrimināciju, neslavas celšanu, privātās dzīves neaizskaramību.
4. sadaļa: Informācijas sagrozīšana
Diskusija par dezinformāciju, ļaunprātīgu informāciju, troļļiem, pārrobežu propagandu u.c.
"Līdz ar Covid pandēmiju ir strauji uzbangojis dezinformācijas vilnis, raisot jautājumus, kā izglītot sabiedrību šajos jautājumos un palīdzēt atšķirt patiesus faktus no maldinošas informācijas. Tāpēc esam priecīgi par iespēju kopā ar ziemeļvalstu kolēģiem rīkot izglītojošus seminārus un darbnīcas jauniešiem, lai ne tikai veicinātu viņu mediju pratību, bet arī interesi par tādiem aktuāliem jautājumiem kā klimata pārmaiņas un iekļaujoša sabiedrība," norāda Baltijas Mediju izcilības centra direktore Gunta Sloga.
Pasākumu organizē Dānijas Kultūras institūts, Baltijas Mediju izcilības centrs, Dānijas Ziemeļvalstu žurnālistikas centrs un Norvēģijas cilvēktiesību akadēmija.
Pasākumu atbalsta Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Zviedrijas institūts, Zviedrijas Karalistes vēstniecība Latvijā, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte un Liepājas Universitātes Vadības un sociālo zinātņu fakultāte.
Papildu informācija:
Viktorija Terentjeva, Baltijas Mediju izcilības centrs
mob. tālr. +371 26496294, viktorija.terentjeva@baltic.media