EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
29.09.16.

Zinātnieku naktī īpaša programma skolniekiem

Šogad aprit vienpadsmit gadi kopš visā Eiropā tiek rīkota īpaša akcija – Zinātnieku nakts. Šogad to atzīmēs 30. septembrī, aicinot ikvienu interesentu iepazīt aizraujošo zinātnes pasauli – tikties ar zinātniekiem, doties uz zinātnes centriem un augstskolām, kur sagatavo nākamos zinātniekus, kā arī piedalīties zinātniskās prezentācijās, interaktīvās nodarbībās un citās interesantās aktivitātēs.

Atzīmējot Zinātnieku nakti, Rīgas Tehniskā universitāte un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sagatavojusi īpašu programmu vispārizglītojošo un profesionālo skolu audzēkņiem sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, AS „Latvenergo” Enerģētikas muzeju, Latvijas Nacionālo bibliotēku un citiem partneriem.

Programmā paredzēts gan zinātnes šovs “Tā ir fizika vai ķīmija?” sadarbībā ar Laboratorium.lv, gan zinātniskās darbnīcas “Zinātnei pa pēdām”, “Ķīmija dzīvē”, “Baktreiālā elektrolīze”, Latvenergo radošā laboratorija u.c.
Īpaša programma – darbnīca “Skaņu dīdīšana” plānota Latvijas Nacionālās bibliotēkas ierakstu studijā, kas sniegs iespēju ikvienam izmēģināt, ko var izdarīt ar skaņu, balsi ierakstā.

Latvenergo Enerģētikas muzejā būs iespēja uzzināt par UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā iekļautās Eduarda Krauca fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekciju „Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita 1936.–1940.”, kā arī noskatīties dokumentālās filmas par Daugavas hidroelektrostaciju būvniecības gaitu un par TEC-2 rekonstrukcijas darbu veikšanu. Muzeja teritorijā notiks dažādi Fizmix eksperimenti un izzinošas radošās darbnīcas, kurās ikviena vecuma dalībnieki varēs izmēģināt savu enerģiju.

Elektrum Energoefektivitātes centrā Jūrmalā tiks piedāvātas četras aizraujošas darbnīcas, kurā katram būs iespēja sajust energoefektivitātes daudzpusīgās izpausmes.

Zinātnieku naktī Cēsīs RTU piedāvās aktivitātes “Brīnišķīgā zinātne”: radošas darbnīcas bērniem, ekskursijas Cēsu alus brūža pagrabos, sarunas ar zinātniekiem un muzikālus priekšnesumus. Savukārt RTU vakara programma Rīgā ietvers aktivitātes “Radošā zinātne” studentu pilsētiņā: spiegi un zinātnes noslēpumi lāzeru tuneļa galā, kodētas ziņas un spilgtākās ķīmiskās vielas, robotu cīņas, ekskursijas laboratorijās u.c.