EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
26.02.15.

Vēl var pieteikties uz 6000 € vērto L`ORÉAL Latvijas stipendiju „Sievietēm zinātnē”

Stpendijas "Sievietēm zinātnē" 10 gadi. Foto: Ilmārs Znotiņš

Vēl līdz 5. martam zinātnieces var pieteikties uz prestižo L`ORÉAL Latvijas stipendiju „Sievietēm zinātnē" ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu. Uz stipendiju var pretendēt zinātnieces, kas Latvijā veic pētījumus dzīvības zinātnēs vai materiālzinātnēs – gan medicīnā, farmakoloģijā un bioloģijā, gan ekoloģijā, veterinārijā, lauksaimniecības un meža zinātnēs, gan fizikā, ķīmijā, jaunu materiālu izstrādē.

Konkursa kārtībā 2015. gadā tiks piešķirtas trīs 6000 eiro vērtas stipendijas „Sievietēm zinātnē”: viena paredzēta zinātņu doktorei vecumā līdz 40 gadiem iecerēto pētījumu veikšanai, divas – doktorantēm līdz 33 gadu vecumam disertācijas izstrādei. Pieteikties aicinātas arī zinātnieces, kas iepriekš jau piedalījušās šajā konkursā, taču stipendiju nav saņēmušas – arvien aug to zinātnieču skaits, kuras iegūst stipendiju, pieteikumu iesniedzot atkārtoti.

Stipendija „Sievietēm zinātnē” izmantojama bez ierobežojumiem – gan darbam, gan pašattīstībai, gan arī kā papildu līdzekļi personīgajā vai ģimenes budžetā. Zinātniecēm šī stipendija ir ne tikai finansiāls atbalsts, bet arī iespēja ar saviem pētījumiem iepazīstināt plašu sabiedrību. Savukārt, sabiedrībai tā ļauj uzzināt par aizrautīgām, talantīgām sievietēm, kas tepat Latvijā ar neatlaidīgu darbu paplašina cilvēces zināšanas un iespējas, lai uzlabotu mūsu dzīves kvalitāti un padarītu pasauli drošāku, ērtāku un interesantāku.

Jau kopš programmas „Sievietēm zinātnē” izveides stipendiātes bijušas arī veiksmīgas karjeras piemērs topošajām pētniecēm un jauniešiem, kas šodien vēl sēž skolas solā un apsver savu profesijas izvēli. „L’ ORÉAL stipendijas iegūšana mūs padara par Zinātnes labā vārda vēstniecēm Latvijā, un, ticiet man, uz mums skatās, atskatās un no mums mācās. Varētu teikt, ka tas ir Zinātnes Oskars sievietēm!” par stipendiju izsakās fizikas zinātņu doktore Līga Grīnberga, L`ORÉAL Latvijas 2007. gada stipendijas „Sievietēm zinātnē” ieguvēja. Pagājušajā gadā uzsākta stipendiāšu viesošanās Latvijas skolās, stāstot jauniešiem par zinātni kā profesiju un aicinājumu.

Stipendijas Goda patronese kopš tās pirmsākumiem ir bijusī Latvijas Valsts prezidente akadēmiķe Vaira Vīķe-Freiberga, bet žūrijas komisiju vada akadēmiķis Jānis Stradiņš. 10 gados stipendiju „Sievietēm zinātnē” saņēmušas jau 30 zinātnieces. Latvija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kurā šāda stipendija tiek piešķirta.

Pieteikumi uz L`ORÉAL Latvijas stipendiju „Sievietēm zinātnē" iesniedzami līdz 5. marta plkst. 17.00 UNESCO LNK, Rīgā, Pils laukumā 4-206. Papildu informācija www.unesco.lv un pa tālruni 67325109.

L`ORÉAL Latvijas stipendija „Sievietēm zinātnē” ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu izveidota starptautiskās L`ORÉAL-UNESCO sadarbības programmas „For Women in Science” („Sievietēm zinātnē”) ietvaros. 1998. gadā starptautiskais kosmētikas koncerns L`ORÉAL, kura laboratorijās tiek veikti pētījumi 30 zinātnes nozarēs, un UNESCO apvienoja spēkus zinātnieču atbalstam, lai popularizētu sieviešu sasniegumus zinātnē un mazinātu dzimumu nevienlīdzību karjeras veidošanas iespējās šajā jomā.

Papildu informācija: Estere Braķe, stipendijas koordinatore, tālrunis: 29122790, e-pasts: estere@latnet.lv