EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
24.04.20.

UNESCO uzsāk darbu pie Ieteikuma par mākslīgā intelekta ētiku izstrādes

Foto: (c) Pixabay

No 20.-24. aprīlim notiek UNESCO izveidotās 24 vadošo ekspertu darba grupas virtuālā diskusija, lai sagatavotu pirmo Ieteikuma par mākslīgā intelekta ētiku projektu. Ieteikuma par mākslīgā intelekta ētiku izstrādē piedalās Latvijas eksperte Latvijas Universitātes Juridiskās zinātnes institūta pētniece, privātuma un datu aizsardzības eksperte, Eiropas Mākslīgā intelekta alianses locekle Irēna Ņesterova.

Izstrādājot Ieteikumu, tiek izmantots plašs klāsts UNESCO un Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) dokumentu, kā arī citu starptautisko organizāciju izstrādātie ieteikumi mākslīgā intelekta jomā, tai skaitā OECD, Eiropas Padomes, kā arī Eiropas Savienības regulējums.

Tāpat Ieteikuma izstrādē tiek ņemtas vērā daudzu pasaules valstu stratēģijas un regulējums mākslīgā intelekta jomā, kā arī privātā sektora un nevalstisko organizāciju pieņemtās vadlīnijas. Ieteikumos plānots ietvert vērtības, principus un politikas rekomendācijas, vēršot uzmanību uz dažādiem aspektiem, tai skaitā nepieciešamību aizsargāt vidi, nodrošināt vienlīdzību, kā arī veicināt uzticamību mākslīgajam intelektam.

Informāciju sagatavoja:
Kitija Balcare, UNESCO LNK komunikācijas konsultante