EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
22.11.11.

UNESCO Pasaules filozofijas dienā – par vides nozīmi un cilvēka spēju tajā sadzīvot ar sevi

Filozofijas diena 2011

 

Šogad UNESCO Pasaules filozofijas dienai (17. novembrī) veltīti  pasākumi Latvijā notiks 24. novembrī. Ikviens interesents ir aicināts apmeklēt konferenci par ētiku dzīvības zinātnēs, piedalīties vizuālā ceļojumā kino par vides a ētikas jautājumiem un diskusijā rast atbildes uz jautājumiem par vidi mums apkārt, par to, kādu mēs to veidojam un kā paši cilvēki attiecas pret sevi, dzīvojot tajā. 
 
No pulksten 12:00 Latvijas Universitātes (LU) Lielajā Aulā norisināsies konference Ētiskais un neētiskais dzīvības zinātnēs, kurā tiks runāts par tādiem jautājumiem, kā  medicīnas ētika, cilvēku embriju izmantošana pētījumos, ekofeminisms u.c. 
 
Pēc cilvēku uzvedības un ētikas uzskatu iepazīšanas attieksmē pret savu ķermeni un tā izmantošanu Pasaules filozofijas dienas tematika tiks paplašināta no cilvēka aspekta uz apkārtējo vidi, kurā dzīvojam. Pulksten 15:00ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties vizuālā ceļojumā apkārt pasaulei filmā Home (angļu valodā), kas sekos filozofa Venta Sīļa ievadrunai par mūsdienu vides ētikas jautājumiem.   
 
UNESCO Pasaules filozofijas dienas vakara daļā – pulksten 18:00 Rīgas Latviešu biedrības namā Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe, profesore, filozofijas doktore Maija Kūle vadīs diskusiju (Ne)saprastais ķermenis par ķermenisko pieredzi filozofiskā, sociālā un mākslas aspektā. 
 
Pēc UNESCO iniciatīvas Pasaules filozofijas diena tiek atzīmēta kopš 2002. gada. Šogad pasākumus tai par godu UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) rīko sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Vēstures un filozofijas fakultāti. 
 
Filozofijas dienas pasākumu mērķis visā pasaulē ir iepazīstināt sabiedrību ar filozofijas nozīmi ikviena cilvēka ikdienā un sabiedrības procesos, kā arī padarīt to saprotamu un pieejamu ikvienam. 
 
24. novembra pasākumi LU Lielajā Aulā un Rīgas Latviešu biedrības namā ir bezmaksas. 
 
Informāciju sagatavoja:
Signe Apine, projekta līdzautore
Mob. tālr.: +371 26517411
E-pasts: signe.apine@gmail.com 
Lejuplādējamie dokumenti: