EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
26.09.13.

UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas pasākumu programma Zinātnieku naktī

27. septembrī notiks kārtējā Zinātnieku nakts, un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti piedāvās vērienīgu pasākumu programmu UNESCO Asociēto skolu projekta skolām un plašākai sabiedrībai.

2013. gadu ANO ir izsludinājis par Starptautisko ūdens sadarbības gadu, kad pasaules sabiedrība ir aicināta īpaši pievērsties pārrobežu sadarbībai, lai visiem pasaules iedzīvotājiem nodrošinātu pieeju kvalitatīvam dzeramajam ūdenim un lai novērstu ūdens piesārņošanu, kas apdraud bioloģisko daudzveidību. Lai aktualizētu ūdens kvalitātes jautājumus Latvijas sabiedrībā un veicinātu izpratni par ūdeni kā fundamentālu vērtību, šogad arī Zinātnieku nakti caurvij ūdens tēma. 

Zinātnieku naktī skolēniem būs iespēja apmeklēt Rīgas ūdensapgādes muzeju un ielūkoties ūdens sūknētavas telpās. Jūrmalas pilsētas muzejā varēs uzzināt par peldēšanās tradīcijām un ūdens procedūrām gan šajā, gan iepriekšējos gadsimtos, savukārt Enerģētikas muzejs piedāvās apskatīt ceļojošo izstādi „Ķeguma HES –Latvijas enerģētikas lepnums”. Rīgas Tehniskajā universitātē skolēni būs aicināti apmeklēt izstādi „Leonardo ģēnijs”, kurā apskatāmi Leonardo da Vinči modeļi, tostarp ūdens mašīnas – akvalangs, katamarāns, glābšanas riņķis, peldplezna – un citas aizraujošas lietas. SIA „Jūrmalas ūdens” sadarbībā ar Latvijas ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociāciju piedāvās izglītojošu ekskursiju speciālistu vadībā Dzintaru atdzelžošanas stacijā un pastāstīs, kā tiek attīrīts un piegādāts ūdens Latvijas pilsētu iedzīvotājiem. Ar interesantām lekcijām un eksperimentiem skolās viesosies Rīgas Tehniskās universitātes Ūdens pētniecības laboratorijas vadošie pētnieki – Sandis Dejus un Kristīna Tihomirova.

Zinātnieku naktī Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte (Āzenes ielā 18, Rīgā) tiks demonstrētas filmas par ūdeni, kurās varēs gūt priekšstatu par ūdens resursu ierobežotību pasaulē.

UNESCO LNK pateicas par atbalstu Daugavpils pilsētas domei un Daugavpils Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldei, Jēkabpils pilsētas pašvaldībai un Līvānu novada pašvaldībai, kas devušas savu ieguldījumu, lai pasākumus apmeklētu ne tikai rīdzinieki, bet arī bērni no Jēkabpils, Jaunsilavas un Daugavpils.

Vairāk informācijas:
Ilze Dalbiņa
UNESCO LNK Izglītības sektora vadītāja
E-pasts: i.dalbina@unesco.lv