EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
12.08.13.

Rīgā studenti no Eiropas papildina zināšanas par dzeramā ūdens kvalitāti

No 16. – 26. augustam Latvijā 22 studenti no dažādām Eiropas tehniskajām universitātēm piedalīsies BEST-Riga rīkotajos akadēmiskajos kursos „H2O. Think outside the sink!” (H2O. Domā ārpus izlietnes!). Kursu tēma saistīta ar dzeramo ūdeni un tā kvalitāti. Akadēmiskie kursi ir ikgadējs BEST-Riga projekts, kurš veltīts tehnisko zinātņu studentu zināšanu un praktisko iemaņu pilnveidošanai.

Projekta mērķis ir pievērst studentu un sabiedrības uzmanību dzeramā ūdens piesārņojuma problēmai, tā resursu izsīkšanas problēmai, kā arī sniegt dalībniekiem plašākas zināšanas par dzeramo ūdeni, tā kvalitātes nozīmi un iepazīstināt ar ūdens attīrīšanas sistēmu darbību.
 
Studenti kursos papildinās teorētiskās un praktiskās zināšanas par ūdens kvalitāti gan lekcijās, kuras vadīs RTU profesori un nozares speciālisti, gan uzņēmumu vizītēs, kurās iepazīsies ar vadošajiem dzeramā ūdens apstrādes un pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. Kursu lekciju programmu sastādīta sadarbojoties ar RTU zinātņu prorektoru Tāli Juhnu. Lekciju materiāli, studentu prezentācijas un uzdevumu rezultāti tiks apkopoti projekta tīmekļa vietnē, tādejādi to izplatot tālāk un padarot pieejamu ikvienam interesentam, kas pievērš pastiprinātu uzmanību dzeramajam ūdenim un tā resursiem.
 
Kursiem ir piešķirta UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas patronāža un tie tiek rīkoti Starptautiskā Ūdens sadarbības gada ietvaros. Kursus organizē biedrība BEST-Riga un atbalsta arī Rīgas Tehniskā universitāte un kompānija “Akvedukts”. 
 
Par BEST - Riga
BEST - Riga ir viena no 95 studentu bezpeļņas organizācijas BEST (Board of European Students of Technology) lokālajām grupām, kuras atrodas 33 Eiropas valstīs. BEST - Riga apvieno 34 aktīvus un radošus RTU studentus. BEST Eiropā darbojas jau 25 gadus, lai tehnisko zinātņu studentiem sniegtu iespēju pilnveidoties un paplašināt zināšanas un pieredzi starptautiskā līmenī.
 
Projekta mājaslapa: http://outsidethesink.rtu.lv/about.html
 
Kontaktinformācija:
Jūlija Jurtajeva, projekta koordinatore
e-pasts: julija.jurtajeva@best.rtu.lv
tel.  +37128479749