EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
02.11.11.

Notiks jau 6. Daugavpils Zinātnes festivāls

Daugavpils Universitāte un Dabas izpētes un vides izglītības centrs rīko Latvijā unikālu pasākumu – 6. Daugavpils Zinātnes festivālu, kurš notiks no šī gada 7. – 11.novembrim.

Zinātnes festivāls ir pasākums, kura laikā sabiedrībai tiek dota iespēja iepazīt tuvāk zinātnes pasauli, pavērot, kā tā tiek izmantota mūsu ikdienas dzīvē, ražošanā un uzzināt jaunus un pārsteidzošus faktus par labi zināmām un ierastām lietām un procesiem. Festivāla laikā ir paredzēti pasākumi dažādām sociāli ekonomiskajām grupām un mērķauditorijām (skolēniem, pašvaldību darbiniekiem, skolotājiem, studentiem u.c.).

Daugavpils Zinātnes festivāli ir guvuši lielu atsaucību apmeklētāju vidū, kļūstot par vienu no populārākajiem pasākumiem skolēnu un studentu vidū. 5.Daugavpils Zinātnes festivālu kopumā apmeklēja aptuveni 2500 apmeklētāji, tie bija gan skolēni, gan skolotāji, gan uzņēmēji, gan citi interesenti no Daugavpils pilsētas un rajona, Latgales reģiona, Vidzemes, Rīgas. Turklāt par festivāla popularitāti liecina fakts, ka ar katru gadu pieaug apmeklētāju un viņu pārstāvēto pilsētu un reģionu skaits.

6. Daugavpils Zinātnes festivāls tiks veltīts Daugavpils Universitātes 90 gadu jubilejai.

Nedēļas garumā būs iespēja apmeklēt dažādas aktivitātes, kuras ir veltītas zinātnes attīstībai Daugavpils Universitātē. Festivāla laikā tiks pārstāvētas izglītības, humanitāro, sociālo, dabaszinātņu jomas. Darbosies Zinātnes pilsētiņa, kur varēs apskatīt saistošus demonstrējumus un eksperimentus, iepazīt krāsvielas un uzzināt par atjaunojamiem enerģijas resursiem - dzīvi bez naftas, uzzināt kas ir UNESCO, apmeklēt lekciju par skorpioniem, kuru lasīs Parīzes Nacionālā dabas vēstures muzeja profesors M.Goyffon, iepazīt eksotiskās Indonēzijas, noslēpumainās Indijas un Himalaju dabas un kultūras krāšņumu, kā arī daudzas citas aktivitātes.

Pasākumi paredzēti visdažādākajām mērķauditorijām. Daugavpils Zinātnes festivāla mērķis ir parādīt, ka zinātne nav kaut kas tāls, netverams un neizprotams, bet gan ir pieejama ikvienam.
 
Daugavpils Zinātnes festivāls ir balstīts uz milzīgu entuziasmu un brīvprātīgu darbu – pasākums nav domāts peļņas gūšanai, bet gan sabiedrības informēšanai un izpratnes par zinātni vairošanai. Ieeja Daugavpils Zinātnes festivālā ir bez maksas.

Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar:
Jāni Kudiņu
6. Daugavpils Zinātnes festivāla koordinators
Daugavpils Universitāte
Starptautisko un sabiedrisko attiecību daļa
Vienības iela 13-215a
Tālr.: 28378679, e-pasts: janis.kudins@du.lv

Lejuplādējamie dokumenti: