EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
03.03.15.

Noslēgušās divpadsmitās Inženieru Sacensības EBEC Riga 2015

28. februārī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) telpās norisinājās divpadsmitās RTU BEST Inženieru Sacensības jeb EBEC Riga (European BEST Engineering Competition), kurās tika noskaidrotas atjautīgākās, radošākās un enerģiskākās jauno  inženieru komandas – „RECTO“ un „Nobēlijs“.

Konstruēšanas kategorijā par veiksmīgāko komandu tika atzīta „RECTO“ – Ernests Šteinbergs, Niklāvs Barkovskis, Ingus Raudiņš, Reinis Kozuliņš.  Komanda veiksmīgi izpildīja uzņēmuma SIA „FIMA“– Baltijas reģiona inteliģento inženiertehnisko risinājumu integratora - izstrādāto uzdevumu, kas bija saistīts ar vienu no uzņēmuma darbības jomām- tīro telpu risinājumi. Dalībniekiem, izmantojot ierobežotus laika un materiālu resursus, bija jāuzkonsturē noteiktiem kritērijiem atbilstoša gaisa filtra un ventilatora rotora prototips. Uzvarētāju komanda par salīdzinoši zemām izmaksām izveidoja konkurētspējīgu inženiertehnisku risinājumu,iegūstot augstāko vērtējumu 20 komandu konkurencē.

Uzņēmuma SIA “FIMA” simpātiju  balvu par profesionālāko risinājuma izpildījumu ieguva komanda  "Brain Busters" - Vitālijs Oļševskis(kapteinis), Ēriks Vārna, Didzis Lāpsa, Martiņš Goldbergs.

Situācijas analīzes kategorijā augstāko vērtējumu ieguva komanda «Nobēlijs» – Normunds Eliņš, Roberts Gotlaufs, Edgars Lielāmurs, Linards Jukmanis. Dalībniekiem bija jārod konceptuāls risinājums vienai no drošības inženierijas pamatproblēmām – cilvēku drošībai. Analizējamās situācijas pamatā  bija aprakstīts nelaimes gadījumsvienā no Ventspils Naftas termināla lielākajiem rezervuāriem. Mērķis bija radīt  operatīvu un precīzi izstrādātu rīcības plānu, kas ietver pilsētas iedzīvotāju evakuāciju, b katastrofas seku mazināšanu, kā arī iespējamo risku novēršanu Uzvarētāju komanda minētajai  problēmsituācijai bija izstrādājusi visprecīzāko un visdetalizētāko risinājumu, kas arī nodrošināja pelnītu uzvaru šajā kategorijā.

Abas uzvarētāju komandas ir izcīnījušas iespēju pārstāvēt Rīgas Tehnisko universitāti Baltijas BEST Inženieru Sacensībās (EBEC Baltic), kas norisināsies 2015. gada maijā Tallinā, Igaunijā. Tur Latvijas studenti sacentīsies ar Lietuvas, Igaunijas un Krievijas labākajiem jaunajiem inženieriem par ceļazīmi uz Eiropas BEST Inženieru sacensību finālu, kas norisināsies 2015. gada augustā Porto, Portugālē.

Lai veicinātu tehnisko zinātņu popularitāti arī vidusskolēnu vidū, jau piekto gadu, Inženieru Sacensībās līdzās studentiem sacentās arī vidusskolēni, kas bija guvuši uzvaru atlases kārtā. Šogad tās bija Tehniskā jaunrades nama „Annas 2“ komanda „Gudrais četrinieks“, kuri situācijas analīzes kategorijā ieguva godalgoto trešo vietu, un Rīgas Klasiskās ģimnāzijas skolēnu komanda „Pipari“, kuri konstruēšanas kategorijā ieguva otro vietu.

Sacensībās piedalījās arī īpašo viesu komanda, kurā startēja sabiedrībā pazīstami cilvēki – mūziķis un TV raidījumu vadītājs Valters Frīdenbergs, velosipēdu restaurācijas darbnīcas īpašnieks Toms Ērenpreiss, kā arī gleznotāja un Miss Universe Latvija 2005 Ieva Kokoreviča.

Pasākuma laikā norisinājās arī Apaļā galda konference, kurā pārstāvji no RTU, UNESCO, BEST-Riga un sacensību galvenajiem atbalstītājiem SIA „Fima“ un KIC InnoEnergy  diskutēja par mūsdienu aktuālām problēmām attiecībā uz studentu, uzņēmumu un universitātes savstarpējo sadarbību.

Pasākuma organizatori BEST-Riga saka paldies
EBEC Riga 2015 galvenajiem atbalstītājiem: Rīgas Tehniskajai universitātei un kategorijas partnerim SIA «FIMA»
Pasākuma informatīvajam partnerim: KIC InnoEnergy, KPMG un Regional Environmental Center.
Sakām paldies arī pārējiem atbalstītājiem, kas parūpējās par dalībnieku enerģiju un iepriecināja ar balvām:  Ariols, Hanzas Maiznīca, Zelta Zaptes, Elpa, MATSS, Sofrost, Pacho Music Cafe, Red Bull, OneTouch, Aldaris, Kalna Smīdnes, Kronis, Fazer, Ilustrētā Zinātne, RTU Ķīpsalas peldbaseins.

EBEC Riga 2015 patrons: UNESCO Latvijas Nacionālā komisija.

Sacensības organizēja RTU studentu organizācija BEST-Riga, kas ir Eiropas Tehnisko universitāšu studentu organizācijas BEST (Board of European Students of Technology) pārstāvniecība Latvijā, Rīgas Tehniskajā universitātē. Sīkāk: www.best.rtu.lv.

Sacensību mājaslapa: http://sacensibas.rtu.lv/

Kontaktinformācija:
Kristaps Vilks, projekta koordinators
e-pasts: kristaps.vilks@best.rtu.lv; tel.: +371 26661888
Lāsma Stanka, BEST-Riga prezidente
e-pasts: lasma.stanka@best.rtu.lv; tel.: +371 29199877