EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
25.04.12.

Latvijas zinātnieces aicinātas pieteikties starptautiskajai UNESCO-L`ORÉAL stipendijai „Sievietēm zinātnē”

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (UNESCO LNK) ir sākusi pieteikumu pieņemšanu UNESCO-L`ORÉAL starptautiskajām stipendijām „Sievietēm zinātnē”. Pieteikties šīm stipendijām aicinātas dzīvības zinātņu doktores un doktorantes līdz 35 gadu vecumam.

Stipendijas tiek piešķirtas UNESCO un L`ORÉAL zinātnes atbalsta programmas „Sievietēm zinātnē” (For Women in Science) ietvaros. Šī programma sastāv no vairākām sadaļām: starptautiskajām balvām, starptautiskajām stipendijām un atsevišķās valstīs izveidotām reģionālām un nacionālām stipendijām. Latvijā programma ir plaši pazīstama kopš 2005. gada, kad tās ietvaros tika iedibināta L`ORÉAL Latvijas stipendija „Sievietēm zinātnē” ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu. Martā sekmīgi noslēdzies šo Latvijas stipendiju konkurss, un trīs tā uzvarētājas tiks suminātas Latvijas Zinātņu akadēmijā š.g. 16. maijā.

Starptautiskās UNESCO-L`ORÉAL stipendijas iedibinātas 2000. gadā, lai atbalstītu un iedvesmotu jaunas zinātnieces turpināt pētījumus dzīvības zinātņu jomā doktorantūras un pēcdoktora studiju ietvaros. Ik gadu tās dod iespēju 15 jaunām zinātniecēm no dažādām valstīm veikt pētījumus pasaules vadošajās laboratorijās ārpus savas dzimtenes. Pētnieces no Latvijas vēl nekad nav saņēmušas šo prestižo starptautisko stipendiju. Līdz šim tā piešķirta tikai vienai Baltijas valstu zinātniecei – bioloģijas zinātņu doktorei Trīnei Vahisalu no Igaunijas 2011. gadā.

Stipendijai aicinātas pieteikties doktores un doktorantes vecumā līdz 35 gadiem, kuras veic pētījumus dzīvības zinātņu jomā, ieskaitot bioloģiju, bioķīmiju, biotehnoloģijas, lauksaimniecības zinātnes, medicīnu, farmakoloģiju, fizioloģiju un vides zinātnes. Kandidāšu atlasē priekšroka tiks dota pētījumiem, kas nav saistīti ar kosmētikas jomu. Žūrijas komisija raudzīsies, lai pētījumu protokolā būtu ievēroti dzīvnieku labturības noteikumi. Nozīmīgi atlases kritēriji ir pretendentes aizrautība, entuziasms un pētījuma novatorisms. Konkursa rezultātā katrai no uzvarētājām uz gadu tiks piešķirta stipendija 20 000 ASV dolāru apmērā pētījumu veikšanai ārpus savas mītnes zemes.

Atšķirībā no UNESCO-L`ORÉAL Latvijas stipendijas „Sievietēm zinātnē”, kas paredzēta pētniecības darbam Latvijā, starptautiskā stipendija paredz vismaz pusi no pētījuma laika uzturēties zinātnieces izraudzītajā ārzemju laboratorijā. Obligāts nosacījums ir pētījuma veikšanas laikā nezaudēt saikni ar laboratoriju savā valstī – tajā stipendijas saņēmējai ir jānostrādā vismaz divi mēneši pētījuma laika. Veiksmīgi vadītu pētījumu ir iespējams pagarināt uz otru gadu, kopsummā saņemot 40 000 ASV dolāru. Vairāk informācijas par starptautisko stipendiju www.unesco.org/en/fellowships/loreal

Pieteikumi tiks pieņemti līdz 2012. gada 6. jūlijam UNESCO LNK, Pils laukumā 4-206, Rīgā. Vairāk informācijas par stipendijām var saņemt, zvanot pa tālruni 67325109 UNESCO LNK Zinātnes sektora vadītājai Sarmītei Pulstei vai elektroniski office@unesco.lv.