EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
21.02.13.

Jau desmito gadu RTU tiek rīkotas inženieru sacensības

23. februārī Rīgas Tehniskajā universitātes (RTU) Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1 plkst.10.00 sāksies RTU BEST Inženieru Sacensības, kas pulcēs Latvijas erudītākos un enerģiskākos tehnisko specialitāšu studentus. 

Inženieru sacensību jubileja

RTU BEST inženieru sacensības jeb EBEC Riga  (European BEST Engineering Competition Riga) ir kļuvušas par neatņemamu studentu dzīves notikumu, kas jau kopš 2004. gada pulcē arvien vairāk dalībnieku. Sacensības ir ikgadējs projekts, ko rīko organizacija BEST-Riga. Tie ir RTU studenti, kuri darbojas entuziasma un kopēju mērķu vadīti. Sacensības ir viens no vērienīgakajiem BEST-Riga projektiem, kas ik gadu apvieno universitāti, uzņēmumus un RTU studentus vienuviet, tostarp atklājot veiksmīgas nākotnes sadarbības iespējas katrai no iesaistītajām pusēm.

Trešo gadu RTU BEST inženieru sacensībās piedalīsies arī divas Latvijas vidusskolēnu komandas. Šogad atlasi izturēja komanda ar nosaukumu  "Bultskrūve" no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas un komanda "Trust me i'm an engineer" no Rīgas klasiskās ģimnāzijas.

Sacensību kategorijas, atbalstītāji

Sacensības ietvers uzdevumus, kuros studentiem būs jāveic gan situācijas analīze, gan jāatrisina ar konstruēšanu saistīti jautājumi. Sacensībās piedalīsies arī īpašo viesu komanda, kuras sastāvu veido Latvijā sabiedrībā zināmi cilvēki - Māris Gailis, Elmārs Tannis, Liene Candy un Kārlis Bikšus.

Viens no sacensību mērķiem ir veicināt tehnisko zinātņu studentu profesionālās izaugsmes iespējas. To laikā studentiem tiek dota iespēja pārbaudīt teorētiskās zināšanas praksē, risināt uzņēmumu piedāvātos uzdevumus, tikties ar nozares speciālistiem un gūt ieskatu situācijās, ar kurām ikdienā saskaras profesionāli inženieri. Sacensību norise ir svarīga Latvijas konkurētspējas nodrošināšanai ilgtermiņā, jo tikai jauni, spējīgi un radoši inženieri ir stabils ilgtspējīgas Latvijas nākotnes attīstības garants.

Par 2013. gada sacenasību konstruēšanas kategorijas partneri ir kļuvusi SIA “FIMA”. Uzņēmums “FIMA” ir Baltijas reģiona inteleģento inženiertehnisko risinājumu integrators. Jau divus gadu desmitus uzņēmums izstrādā specializētus risinājumus, kas palīdz uzņēmumiem un organizācijām uzlabot savas darbības rezultātus. Uzņēmums izstrādā un pielieto inovācijas, kas ļauj modernizēt apkārtējo vidi un infrastruktūru.

EBEC Riga  notiks ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas atbalstu, kas šogad ir sacensību patrons.

RTU Inženieri - pretim Eiropas virsotnēm!

RTU BEST inženieru sacensības jeb EBEC Riga ir pirmais līmenis BEST inženieru sacensību piramīdā. Rigas sacensību uzvarētāji pavasarī piedalīsies Baltijas inženieru sacensībās jeb EBEC Baltic Sanktpēterburgā (Krievijā), bet EBEC Baltic uzvarētāji pēc tam vasarā dosies uz Eiropas BEST inženieru sacensību finālu Varšavā (Polijā).


Partneri: RTU, FIMA SIA,

Jaunos inženierus atbalsta:  Fazer Latvija SIA,  RedBull, Pērnes L SIA, LIKAFFA Liepājas kafijas fabrika,  LIVONIA SIA, Rīgas dzirnavnieks A/S , VOLDEMĀRS SIA

Balvas nodrošina: Dailes teātris, Fantasy Park Riga,  fitnesa klubs Veselības Fabrika, Gandrs SIA, Lux Express, Officeday Latvia,  peintbola parks Pif Paf, RTU Ķīpsalas peldbaseins

Informatīvais atbalstītājs: Rīga Radio

Patronāža: UNESCO Latvijas Nacionālā komisija

Sacensību mājaslapa: www.sacesibas.rtu.lv

Sacensību programma:

09:00 - 09:55 Dalībnieku reģistrācija
10:00 - 10:30 Oficiālā atklāšana
10:30 - 15:30 Uzdevumu risinājuma izstrāde
16:00 - 17:30 Risinājumu prezentācijas
17:30 - 18:00 Žūrijas apspriede, rezultātu vērtēšana
18:00 - 18:30 Noslēguma ceremonija un apbalvošana

* Programmā iespējamas izmaiņas
**- No plkst. 10:30 - 11:00 notiks RTU, atbalstītāju un organizatoru konference

BEST-Riga ir starptautiskas, nepolitiskas, bezpeļņas studentu organizācijas Board of European Students of Technology (BEST) pārstāvniecība Latvijā, kas Rīgā darbojas jau 18 gadus un apvieno 45 aktīvus RTU studentus. Ar mērķi piedāvāt studentiem sadarbības, komunikācijas un apmaiņas iespējas, BEST darbojas 32 Eiropas valstu 94 tehniskajās universitātēs, radot spēcīgu, labi organizētu un inovatīvu tehnisko specialitāšu studentu tīklu.

Informāciju sagatavoja:
Gunita Kagaine
EBEC Riga sabiedrisko attiecību koordinatore
Tālr.: +371 29653513
E-pasts: gunita.kagaine@best.rtu.lv