EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
25.02.15.

BEST Inženieru sacensības jau divpadsmito gadu pulcēs labākos jaunos inženierus

28. februārī Rīgas Tehniskajā universitātes (RTU) Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1, plkst.10.00 sāksies RTU BEST Inženieru Sacensības, kas pulcēs Latvijas erudītākos  un atraktīvākos  tehnisko specialitāšu studentus, kuri cīnīsies par iespēju pārstāvēt Latviju, Eiropas Inženieru sacensību reģionālajā raundā - EBEC Baltic, Tallinā.

Inženieru sacensības - RTU studentu ikgadējais pasākums

RTU BEST inženieru sacensības jeb EBEC Riga (European BEST Engineering Competition Riga) ir kļuvušas par neatņemamu studentu dzīves notikumu, kas jau kopš 2004. gada pulcē arvien vairāk dalībnieku. Sacensības ir ikgadējs projekts, ko rīko organizācija BEST-Riga. Tie ir RTU studenti, kuri darbojas entuziasma un kopēju mērķu vadīti. Sacensības ir viens no vērienīgakajiem BEST-Riga projektiem, kas ik gadu apvieno universitāti, uzņēmumus un RTU studentus vienuviet, tostarp atklājot veiksmīgas nākotnes sadarbības iespējas katrai no iesaistītajām pusēm.
Sacensībās paredzēti divi uzdevumi, kur vienā būs jāveic situācijas analīze - tiek dota problēma, kurai, izmantojot teorētiskās zināšanas un oriģinalitāti,  jāatrod veiksmīgs risinājums. Otrs uzdevums ir kāda objekta konstruēšana - izmantojot piedāvātos materiālus, fizikas likumus un loģisko domāšanu, noteiktā laika posmā jāuzkonstruē ierīce, kas veiks konkrētu uzdevumu.
Viens no sacensību mērķiem ir veicināt tehnisko zinātņu studentu profesionālās izaugsmes iespējas, ļaujot  pārbaudīt teorētiskās zināšanas praksē, risināt uzņēmumu piedāvātos uzdevumus, tikties ar nozares speciālistiem un gūt ieskatu situācijās, ar kurām ikdienā saskaras profesionāli inženieri. Sacensību norise veicina Latvijas konkurētspējas nodrošināšanau ilgtermiņā, jo jaunie, spējīgi un radoši inženieri ir stabils ilgtspējīgas Latvijas nākotnes attīstības garants.

Sacensību dalībnieki un atbalstītāji

EBEC Riga piedalās ne tikai paši aktīvākie tehnisko specialitāšu studenti, bet arī divas Latvijas vidusskolēnu komandas. Šogad piedalās komanda  "Pipari" no Rīgas Klasiskā ģimnāzijas  un komanda "Gudrais četrinieks" no Tehniskās jaunrades nama "Annas 2".
Sacensībās piedalīsies un savus spēkus izmēģinās arī īpašo viesu komanda, kuru veido Latvijā sabiedrībā pazīstami cilvēki - mūziķis un TV raidījumu vadītājs Valters Frīdenbergs, TV raidījumu vadītāja Ketija Dombrovska, velosipēdu restaurācijas darbnīcas īpašnieks Toms Ērenpreiss, kā arī basketbolists Sandis Valters un gleznotāja un Miss Universe Latvija 2005 Ieva Kokoreviča.

EBEC Riga 2015 sacensību norisi atbalsta Rīgas Tehniskā universitāte. Par kategorijas atbalstītāju jau ceturto reizi pēc kārtas ir kļuvis uzņēmums FIMA, kas šogad ir izstrādājis izsradājis īpaši interesantu uzdevumu jaunajiem inženieriem. Uzņēmums ir  Baltijas reģiona inteliģento inženiertehnisko risinājumu integrators, kas izstrādā specializētus risinājumus, palīdzot uzņēmumiem un organizācijām uzlabot savas darbības rezultātus.

EBEC Riga 2015 patrons jau trešo gadu pēc kārtas ir UNESCO Latvijas Nacionālā komisija.

RTU jaunie inženieri parāda sevi Eiropā

RTU BEST inženieru sacensības jeb EBEC Riga ir pirmais līmenis BEST inženieru sacensību piramīdā. Rīgas sacensību posma uzvarētāji pavasarī piedalīsies Baltijas inženieru sacensībās jeb EBEC Baltic Tallinā (Igaunijā), bet EBEC Baltic uzvarētāji vasarā dosies uz Eiropas BEST inženieru sacensību finālu Porto (Portugālē).
Latvijas jauno inženieru komandas labu sniegumu ir parādījušas jau iepriekšējos gados gan reģionālajās, gan fināla sacensībās. 2014. gadā, kad fināla sacensības norisinājās Rīgā, RTU komanda «Mērcīte» triumfēja konstruēšanas kategorijā 15 Eiropas spēcīgāko komandu konkurencē. 

Partneri: RTU, FIMA SIA

Informatīvais atbalstītājs: KIC InnoEnergy, KPMG, Regional Environmental Center.

Citi atbalstītāji:  BaMbuss, Durex, Aldaris, Ariols, Hanzas maiznīca, Zelta Zaptes, SIA Elpa, SIA MATSS, sofrost.lv, Pacho Music Cafe, RedBull, Kalna Smīdnes, SIA Kronis, Fazer, Ilustrētā Zinātne, RTU Ķīpsalas peldbaseins.

Patronāža: UNESCO Latvijas Nacionālā komisija

Sacensību mājaslapa: www.sacesibas.rtu.lv

Organizatori: BEST-Riga
BEST-Riga ir brīvprātīga, bezpeļņas, nepolitiska RTU studentu organizācija. Viena no 96 BEST (Board of European Students of Technology) lokālajām grupām, kuras darbojas 33 Eiropas valstīs. BEST-Riga darbojas 35 aktīvi un radoši RTU studenti, kuri kopīgi organizē dažādus Latvijas un Eiropas mēroga projektus. Organizācija BEST darbojas jau 26 gadus, sniedzot tehnisko zinātņu studentiem iespēju attīstīt savas sociālās un tehniskās zināšanas, pilnveidoties un iegūt pieredzi starptautiskos projektos.


Kristaps Vilks, EBEC Riga 2015 koordinators
e-pasts: kristaps.vilks@best.rtu.lv; tel.: +371 26661888

Lāsma Stanka, BEST-Riga prezidente
e-pasts: lasma.stanka@best.rtu.lv; tel.: +371 29199877