EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
06.11.11.

6. Daugavpils Zinātnes festivālā varēs iepazīties ar UNESCO darbību

 

7. novembrī sākas 6. Daugavpils Zinātnes festivāls, ko tīko Daugavpils Universitāte un Dabas izpētes un vides izglītības centrs. Festivāls norisināsies līdz 11. novembrim, un tā laikā sabiedrībai būs iespēja tuvāk iepazīt zinātnes pasauli, redzēt, kā tā tiek izmantota mūsu ikdienas dzīvē, ražošanā un uzzināt jaunus un pārsteidzošus faktus par labi zināmām un ierastām lietām un procesiem. Festivāla laikā ir paredzēti pasākumi gan skolēniem, gan pašvaldību darbiniekiem, skolotājiem, studentiem u.c. 6. Daugavpils Zinātnes festivāls tiks veltīts Daugavpils Universitātes 90 gadu jubilejai.
 
6. Daugavpils Zinātnes festivāla atklāšanā piedalīsies UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) ģenerālsekretāres vietniece Sarmīte Pulste. Pirmajā festivāla dienā Sarmīte Pulste uzstāsies arī ar prezentāciju „Kas ir UNESCO?” un UNESCO LNK vārdā sveiks Daugavpils Universitāti 90 gadu jubilejā.
 
„Daugavpils Universitāte ir kļuvusi par vienu no lielākajām universitātēm Latvijā, ir aktīva un pasaulē atzīta dažādos starptautiskajos sadarbības tīklos, kā arī unikāls zinātnes un pētniecības centrs, kas spēj racionāli un praktiski tuvināt dažādu jomu teorētiskās nostādnes un zināšanas sabiedrībai, veicinot pārdomātu un ilgtspējīgu labklājību un attīstību Latvijā. Daugavpils Universitāte jau vairākus gadus ir arī UNESCO LNK sadarbības partneris un sabiedrotais, aktualizējot un aizstāvot vairākus Latvijai un Latvijas sabiedrībai būtiskus jautājumus gan saistībā ar izglītību, gan arī kultūru, mantojumu un vērtībām,” – teikts UNESCO LNK apsveikumā Daugavpils Universitātei.
 
6. Daugavpils Zinātnes festivālā nedēļas garumā ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt dažādas aktivitātes, kas veltītas zinātnes attīstībai Daugavpils Universitātē. Festivāla laikā tiks pārstāvētas izglītības, humanitāro, sociālo, dabaszinātņu jomas. Darbosies Zinātnes pilsētiņa, kur varēs apskatīt saistošus demonstrējumus un eksperimentus, iepazīt krāsvielas un uzzināt par atjaunojamiem enerģijas resursiem - dzīvi bez naftas, uzzināt kas ir UNESCO, apmeklēt lekciju par skorpioniem, kuru lasīs Parīzes Nacionālā dabas vēstures muzeja profesors M.Goyffon, iepazīt eksotiskās Indonēzijas, noslēpumainās Indijas un Himalaju dabas un kultūras krāšņumu, kā arī daudzas citas aktivitātes. 
 
Informācija par festivālu:
JānisKudiņš
6. Daugavpils Zinātnes festivāla koordinators
Daugavpils Universitāte
Starptautisko un sabiedrisko attiecību daļa
Vienības iela 13-215a
Tālr.: 28378679 
E-asts: janis.kudins@du.lv 
 
Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālrunis: 29109268
E-pasts: liene@tels.lv