EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
07.12.18.

2019. gada fotostāstu kalendārs atspoguļos cilvēku vidē

Vāka attēls.

Pirmdien, 10. decembrī, plkst. 12.00 Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā norisināsies izglītojošās akcijas “Cilvēks vidē” laureātu apbalvošana. Akcijas mērķis bija veicināt bērnu un jauniešu interesi par dabas bioloģisko daudzveidību. Spilgtākie fotostāsti kopā ar to autoru vēstījumiem greznos 2019. gada kalendāru “Cilvēks – dabas atspulgs”.

“Ir nepieciešams ne tikai aizsargāt dabu un nodrošināt līdzsvarotu dabas un cilvēka līdzāspastāvēšanu, bet arī veicināt izzinošus, radošus un ilgtspējīgus procesus, kuros cilvēks un daba satiekas, saplūst un atspoguļojas. Kalendārā iekļautie darbi tapuši izglītojošās akcijas „Cilvēks vidē” laikā, un bērnu un jauniešu radītās fotogrāfijas atklāj cilvēka mijiedarbību ar apkārtējo vidi radošā formā,” skaidro UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Zinātnes sektora vadītāja Sarmīte Pulste.

2019. gada kalendāram tika izvēlēti šie fotostāsti:

- “Odziņa”, Elīza Grence, Talsu Valsts ģimnāzija, 11.a klase;

- “Saplūšana ar dabu”, Elīza Cekula, Sintija Āboliņa, Laurita Pomaskova, Cēsu Pilsētas vidusskola, 11.a klase un 12.b klase;

- “Bez vēja man tas neizdosies”, Tīna Karolīna Kalniņa, Jeļena Dorofejeva, Laine Zvejniece, Ādažu Brīvā Valdorfa skola, 9.e klase;

- “Logs uz pasauli”, Roberts Šikors-Podkalns, Salaspils 1. vidusskola, 3.a klase;

- “Paslēpties grāmatā”, Paula Virse, Rīgas Igauņu pamatskola, 6.a klase;

- “Meža feja”, Sabīne Laura Kiršteina, Talsu Valsts ģimnāzija, 10.b klase;

- “Ar mani atkal runā kaijas”, Dārta Iršeina, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, 11.a klase;

- “Pārdomu laiks”, Rūdis Tukleris, PIKC Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums, 12. klase;

- “Dabas un brīvības ķēriens”, Annija Svētiņa, Ādažu Brīvā Valdorfa skola, 9.e klase;

- “Par kokiem un cilvēkiem”, Jānis Drelings, Daugavpils Vienības pamatskola, 7.a klase;

- “Templis”, Laima Jātniece, Rīgas Dabaszinību skola, 12.5 klase;

- “Vakara saule”, Līva Krista Učelniece, Talsu Valsts ģimnāzija,10.a klase.

Kalendāra vāku rotā Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas 2.kursa audzēknes Agneses Adijānes darbs “Cilvēks – dabas atspulgs”. 

“Šīgada tēma apvienoja divas šobrīd tik aktuālās lietas - vides aizsardzību, kas ir kā ilgtspējīgas attīstības pamats, un skolēnu radošumu, kas tika izteikts caur šī brīža aktuālāko saziņas veidu - fotogrāfiju. Konkursā iesniegtie darbi lieliski nodemonstrēja, ka šī brīža skolēni jeb tā saucamā Z paaudze vairs nav tikai satura patērētāji, bet arī tā radītāji,” atzīst izglītības uzņēmuma “Lielvārds” vadītājs Aivars Gribusts.

Akcijas dalībnieku uzdevums bija doties uz kādu no četriem Latvijas nacionālajiem dabas parkiem (Gaujas, Ķemeru, Rāznas, Slīteres) vai Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu; nofotografēt sevi vai kādu citu personu vai personu grupu tā, lai tā sakļautos jeb saplūstu ar dabas ainavu. Fotogrāfija bija jāievieto vietnē www.darini.lv kopā ar īsu vēstījumu par attēlā redzamo vietu un tās nozīmi autora dzīvē.

Akciju rīkoja UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un izglītības uzņēmums “Lielvārds” sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, Vidzemes Augstskolu (Valsts pētījumu programmas EKOSOC-LV projekta ietvaros) un Rīgas Jauno tehniķu centru.

Plašāka informācija par akciju pieejama vietnē www.darini.lv.

Informāciju sagatavoja:
Kitija Balcare, UNESCO LNK komunikācijas konsultante