EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
27.08.13.

Virtuālajā Baltijas Ceļā satiekas vairāk nekā 7000 Baltijas valstu iedzīvotāji

Vairāk nekā 7000 Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un citu valstu iedzīvotāji pievienojušies Baltijas Ceļa virtuālajai platformai, kas tika atklāta akcijas gadadienas priekšvakarā. Tā aicināja atzīmēt šo notikumu, vēl vienu reizi sadodoties rokās, tikai šoreiz – caur sociālajiem tīkliem interaktīvā lapā www.thebalticway.eu. Tādejādi simboliski tika atjaunots vēsturiskais notikums, lai apliecinātu Baltijas valstu atbalstu brīvībai, vienotībai un kopīgām vērtībām arī šodien un to, ka Baltijas ceļa demonstrācijā iemiesotie ideāli vēl aizvien ir dzīvi.

Lapā pierakstījušies gandrīz 4 000 Latvijas iedzīvotāju, nepilni 500 igauņu, vairāk nekā 1500 lietuviešu un gandrīz 1400 citu valstu iedzīvotāji.

Projekts tika veidots ar mērķi iedzīvināt 1989. gada vasaras atmiņas, dodot iespēju arī jaunākajai paaudzei, kurai nebija iespējas šo Baltijas vēsturei nozīmīgo notikumu piedzīvot, izrādīt savu atbalstu un vienlaikus teikt „paldies” saviem vecākiem, vecvecākiem, brāļiem un māsām, kuri stāvēja uz ceļa toreiz, pirms 24 gadiem.

“UNESCO Latvijas Nacionalās komisijas atbalstītā iniciatīva veidot digitālu interaktīvu platformu, apvienojot visas trīs Baltijas valstis atmiņās par Baltijas Ceļa akciju ir patiesi inovatīvs veids vēstures faktu pieminēšanai,” interkatīvās lapas www.thebalticway.eu ideju atzinīgi novērtē UNESCO ģenerāldirektores vietnieks komunikācijas un informācijas jautājumos Jānis Kārkliņš.

Atbalstu Baltijas valstu centieniem pēc brīvības, kas reiz pausti šajā miermīlīgajā, bet iespaidīgajā akcijā, pauduši cilvēki gan no Krievijas, gan no Baltkrievijas. Atsauksmes par šo lapu publicētas Lietuvas Prezidentes portālā.

“Neviena tauta nevar veidot nākotni, ja tā neatceras vai nezina savu pagātni. Jaunās tehnologijas šoreiz palīdzējušas ne tikai atcerēties 24 gadus senus notikumus, kad Baltijas valstu iedzīvotāji demonstrēja savu attieksmi pret vēsturisko netaisnību, kas 1939. gadā tika uzspiesta Austrumeiropai. Šis projekts pierādījis, ka arī šodien, ja tas nepieciešams, cilvēki var vienoties kopīgā pārliecībā un pulcēties, lai viens otru atbalstītu. Tikai šajā gadījumā – virtuāli, kas savukārt pierāda, ka jaunajām tehnoloģijām un komunikācijas iespējām ir liela nozīme,” uzsver Jānis Kārkliņš.

Baltijas Ceļam veltītā iniciatīva tika īstenota, uzņēmumam “DataFix” sadarbojoties ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un partneriem komunikācijas jomā Latvijā, Igaunijā un Lietuvā.

Interaktīvā lapa www.thebalticway.eu turpina darboties un būs aktīva līdz pat Baltijas Ceļa 25. gadadienai 2014. gada augustā.

Baltijas Ceļa notikumiem var sekot:
www.facebook.com/BalticWay2013
www.twitter.com/BalticWay
www.draugiem.lv/BalticWay

Papildu informācija
2009. gadā nozīmīgākie dokumenti par Baltijas Ceļa organizēšanu tika iekļauti UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā. Baltijas Ceļš pasaules mērogā tika atzīts par iespaidīgu nevardarbīgu protesta un solidaritātes paušanas aktu, kas tajā laikā bija unikāls miera kultūras piemērs. Vairāk: http://www.unesco.lv/lv/zinasanu-sabiedriba/pasaules-atmina/baltijas-cels/baltijas-cels-1/