EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
10.08.18.

VII Zemgales stāstnieku festivālu šogad caurvīs rožu tematika

Publicitātes attēls.

Rundāles novadā no 7. līdz 8. septembrim notiks VII Zemgales stāstnieku festivāls “Gāž podus Rundālē! ”. Septīto festivālu caurvīs rožu tematika. 

Festivāla pirmā diena iesāksies ar vairāku stāstnieku: Liesmas Lagzdiņas, Gunta Pakalna, Agitas Lapsas un Vilhelmīnes Jakimovas uzstāšanos pasākumā “Spicējiet ausis!”. Tas notiks Bauskas Valsts ģimnāzijā.

Festivāla atklāšana notiks Rundāles pilī ar iedvesmojošām uzrunām no Imanta Lancmaņa, Sandras Kerēvicas un Aelitas Ramanes.

Turpinājumā varēs klausīties Rundāles pils muzeja mākslas pētniecības nodaļas galvenās speciālistes Laumas Lancmanes lekciju  “Rozes pēdas kultūrā”, kas pāries pastaigā pa rožu dārzu.

Festivāla pirmās dienas kulminācija notiks Lielajā stāstu vakarā “Rožvabole rozārijā”, kuru vadīs Vidzemes stāstnieku kopas vadītāja un lieliska stāstniece  Agita Lapsa. Viņai palīdzēs jaunā kapela no Bauskas “Ziņģes brāļi”. Stāstu vakars ir atvērts pasākums un tajā ir gaidīts ikviens.

Festivāla otrajā dienā paredzēta visu festivāla stāstnieku uzstāšanās VII Pagalmu un VI Putras svētkos Bauskas vecpilsētas pagalmos. Tas notiek pateicoties sadarbībai ar biedrību “Bauskas vecpilsētai”, kura jau pērn uzņēma vairākus stāstniekus un atzina par labiem. Stāstnieki gatavo atbilstošus dzīvesstāstus, pasakas un teikas, kuras varēs klausīties jebkurš svētku apmeklētājs.

Festivālu rīko Pilsrundāles bibliotēka, viena no UNESCO LNK  iniciatīvas “Stāstu bibliotēka” tīkla 33 bibliotēkām. Festivāla sagatavošanā palīdzēja Latvijas stāstnieku asociācijas biedri.
Festivālā piedalīsies stāstnieki no Latvijas, UNESCO LNK “Stāstu bibliotēkas” dalībbibliotēkas, folkloras un stāstniecības eksperti, kā arī mūsu novada iedzīvotāji un citi interesenti.

Festivāla projekts finansiāli atbalstīts Valsts Kultūrkapitāla fonda Latvijas valsts mežu “Zemgales kultūras programmas 2018” projektu konkursā un Rundāles novada Domē. Festivālu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds , Rundāles novada pašvaldība, Rundāles pils muzejs, biedrība “Bauskas vecpilsēta”, Bauskas Valsts ģimnāzija, Pilsrundāles vidusskola, Latvijas Stāstnieku asociācija.

Lai viss noritētu sekmīgi, nepieciešama pieteikšanās. To varat izdarīt virtuāli (atverot saiti, ierakstot savu vārdu un uzvārdu, ieliekot ķeksīti pie izvēlētās dienas un nospiežot "submit") šeit: https://doodle.com/poll/w2q7xgptp2sywxg6 vai arī rakstiet uz e-pastu: aelita.ramane@rundale.lv, kā arī zvanot uz mob. t. 29872017.

Informāciju sagatavoja:
Aelita Ramane, Pilsrundāles bibliotēkas vadītāja

Lejuplādējamie dokumenti: