EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
14.11.17.

Valsts svētku un patriotisma nedēļā skolu jaunieši pēta Latvijas kultūras mantojumu

Publicitātes attēls.

Jau sesto gadu Latvijas Kultūras akadēmija rīko Latvijas Kultūras kanona konkursu skolu jaunatnei, lai popularizētu un mūsdienīgi komunicētu jauniešiem svarīgus kultūras mantojuma artefaktus. Konkursā ik gadu piedalās Latvijas vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu un mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu skolēnino visiem Latvijas reģioniem.

Konkursa uzdevumi rosina jauniešus apzināt gan paaudzei kopīgās, gan katram individuāli nozīmīgākās tradīcijas un dažādu mākslu vērtības. Ik gadu konkursa ietvaros tiek radīti vērtību tematam veltīti skolēnu jaunrades darbi – īsfilmas, skatuves performances, galda spēles (sadarbībā ar Brain Games Publishing). Šogad konkursa moto ir „Kultūras kanona stāsti, ziņas un vēstis Latvijas cilvēkiem nākamajā simtgadē". Skolēni izstrādās mājaslapu http://kulturaskanons.lvpapildinošu tekstuālu un vizuālu saturu par patstāvīgi izvēlētām un pašu dzīvē nozīmīgām vērtībām. Konkursantu priekšlikumi tiks izmantoti, lai papildinātu Latvijas Nacionālās bibliotēkas atjaunoto Latvijas kultūras vērtībām veltīto mājaslapu ar jauniešiem piemērotu saturu un vēstījuma modeļiem.

Šonedēļ (13.11.-17.11.) katrā reģionā tiks izvēlētas vismaz divas labākās komandas, kas piedalīsies konkursa otrajā un trešajā kārtā. Otrā kārta būs LKA un LNB rīkots seminārs, kurā skolēni apgūs mediju satura izstrādes un kultūras mantojuma komunikācijas pamatprincipus. Savukārt Latvijas simtgades pirmajā mēnesī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies konkursa fināls. Fināla uzdevums būs saistīts ar satura izstrādi konkrētam medijam un mērķtiecīgu skolu jaunatnes vēstījumu Latvijas simtgades un Eiropas kultūras mantojuma gada kontekstā.

Ar konkursa norises gaitu var iepazīties Latvijas Kultūras kanona mājaslapā http://kulturaskanons.lv/kulturas-kanona-konkurss/Facebook lapā https://www.facebook.com/kulturaskanons un Latvijas Kultūras akadēmijas mājas lapā www.lka.edu.lv.

LKA sadarbības partneri konkursa rīkošanā šogad ir Kultūras ministrija, Latvijas Nacionālā bibliotēka, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Valsts Izglītības satura centrs, Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komiteja  Svētku rota.

Atbalsta Peintbols PB Telpa. Informatīvais atbalsts E-klase un Chaula.lv.