EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
02.05.13.

UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajam reģistram iesniegti pieci pieteikumi

Noslēgusies jauno nomināciju pieteikšana UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajam reģistram. Izvērtēšanai iesniegti pieci pieteikumi, kas tiks nodoti ekspertu vērtēšanai un lēmuma pieņemšanai par to iekļaušanu programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā.

UNESCO programma „Pasaules atmiņa” 1992. gadā tika izveidota ar mērķi apzināt un saglabāt pasaules dokumentāro mantojumu, paplašināt piekļuvi un veicināt tā izziņu visā pasaulē neatkarīgi no konkrētā dokumenta izcelsmes vietas. Redzamākā programmas „Pasaules atmiņa” iniciatīva ir reģistri, kas tiek veidoti starptautiskā, reģionālā un nacionālā mērogā.

Programmas „Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā ir iekļautas divas nominācijas no Latvijas – Dainu skapis un liecības par Baltijas Ceļu. Latvijā UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) 2009. gadā izveidoja programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālo reģistru, kurā šobrīd ir četras nominācijas – Eduarda Krauca fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekcija par Ķeguma HES būvniecību, Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss, Raiņa un Aspazijas sarakste un Latvijas Centrālās Padomes 1944. gada 17. martā parakstītais Memorands.

Vairāk informācijas par programmu „Pasaules atmiņa” – www.atmina.unesco.lv.