EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
13.02.17.

Šodien - Pasaules radio diena

Šogad Pasaules radio dienas tēma ir „Radio esi Tu!”. To, kā katru gadu, visā pasaulē atzīmēs 13. februārī, un radio stacijas aicinātas iesaistīt sabiedrību sava ētera satura veidošan, daudz vairāk, nekā jau ierasts, ieklausoties savos klausītājos un izceļot tēmas, ko iesaka to klausītāji.

 

 

 

Aicinām arī Jūs atzīmēr Pasaules radio dienu, sava radio ēterā pievēršot tai uzmanību un veidojot raidījumus, diskusijas un sarunas, kas veltītas klausītāju ierosinātām tēmām. Idejas un dažādus materiālus Radio dienas atzīmēšanai var gūt šeit:  http://www.worldradioday.org.

13. februāris pēc UNESCO dalībvalstu iniciatīvas starptautiska svinamā diena kā Pasaules radio diena (World Radio Broadcasting day), jo radio ir piemērotākā platforma vārda brīvības izpausmēm, savstarpējās cieņas un daudzkultūru izpratnes veicināšanai. UNESCO tādējādi pievērš uzmanību radio lomai sabiedrības izglītošanā, nodrošinot informāciju, veicinot vārda brīvību un izpausmes brīvību pār kultūrām.

Radio jau kopš pašiem tā pirmsākumiem cilvēcei ir sniedzis nenovērtējamu iespēju saņemt informāciju un nodrošināt tūlītēju tās apriti, īpaši kritiskās situācijās, trauksmes gadījumos vai nozīmīgos dažādu politisku, ekonomisku un sabiedrībā notiekošu procesu pavērsienos. Mūsdienās radio vēl aizvien ir nozīmīgs medijs, jo tieši radio var sasniegt visplašāko auditoriju gan tradicionālā formātā, gan caur dažādām tehnoloģiskām formām un ierīcēm.

Kopš pirmā radio raidījuma pirms vairāk nekā pirms 100 gadiem radio ir arvien pierādījis sevi kā spēcīgs informācijas avots, kas spēj mobilizēt vai novērst sociālas, politiskas un ekonomiskas pārmaiņas un noteikt prioritātes sabiedrības ikdienā. Radio ir medijs, kas sasniedz visplašākās publikas visā pasaulē, un jauno tehnoloģiju laikmetā tas ir visplašāk pieejamais medijs, iespaidīgs komunikācijas instruments. Īpaša nozīme tieši radio kā medijam ir ārkārtējās situācijās, piemēram, dabas katastrofās. Ar tā palīdzību iespējams sasniegt visattālākos nostūrus un mobilizēt cilvēkus katastrofu novēršanai vai iespējamo seku samazināšanai.

Vairāk par Pasaules radio dienu.