EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
27.06.16.

Rīgā sākas 2. Eiropas Medijpratības un informācijpratības forums

Šodien, 27. jūnijā, Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā sākas 2. Eiropas Medijpratības un informācijpratības forums. Tā uzmanības centrā ir jautājumi, par to, kā medijpratība un informācijpratība var veicināt atvērtas un drošas vides un sabiedrības veidošanos mūsdienu medijiem bagātajā laikmetā. Foruma dalībnieki meklēs risinājumus un pieejas medijpratības un informācijpratības attīstībai ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē.

Viens no digitālās revolūcijas izaicinājumiem ir sabiedrības pārveide, cilvēkiem no pasīviem mediju un informācijas lietotājiem kļūstot par aktīviem un kritiskiem to lietotājiem, t.sk. satura radītājiem un izplatītājiem. Cilvēki dažkārt nespēj orientēties faktos, neatšķir patiesību no baumām, nespēj identificēt propagandas vai sabiedrisko attiecību radīto saturu, reizēm pat melus un maldīgu informāciju uztver kā patiesību, ticot visam, kas pieejams medijos, t. sk. sociālajos medijos, blogos un mājaslapās. Robeža starp vārda un izpausmes brīvību un nepareizu mediju izmantošanu, veicinot cenzūru, naida runu, bailes un dezinformāciju, ir ļoti trausla.

UNESCO uzsver, ka drošība ir viens no svarīgākajiem aspektiem ne vien indivīdu, bet arī institūciju un demokrātijas iekārtu spēcināšanā. Tādēļ nepieciešams atrast labākās pieejas un veidus, kas vienlaikus veicinātu sabiedrības zināšanas par to, kā “dekodēt” caur medijiem un citiem informācijas kanāliem saņemto saturu, kā arī ļautu tā veidošanā iesaistīties pašiem, neaizskarot savas un citu intereses.

Forums pulcēs ekspertus no medijiem, bibliotēkām un interneta industrijām, lai diskutētu par to lomu medijpratības un informācijpratības kompetenču veicināšanā. Tajā tiks diskutēts arī par to, kā medijpratība un informācijpratība var veicināt starprasu izpratni un ietekmēt daudzveidīgas sabiedrības. Eksperti spriedīs par mediju ētikas nozīmi un pašregulācijas mehānismiem mediju uzticamības stiprināšanā, kā arī tiks prezentētas dažādas izglītības pieejas un pieredzes.

2. Eiropas Medijpratības un informācijpratības forums Rīgā ir viena no galvenajām reģionālajām sagatavošanās sanāksmēm, tuvojoties Vispasaules GAPMIL nedēļas norisēm, Vispasaules MIL konferencei un pirmajai GAPMIL Ģenerālasamblejai Sanpaulu, kas notiks Brazīlijā no 2. līdz 5. novembrim.

Forumu rīko UNESCO Sekretariāts, Eiropas Komisija un Globālā alianse sadarbībai medijpratības un informācijpratības jomā (GAPMIL) sadarbībā ar Latvijas Republikas valdību. Tas  veltīts medijpratībai un informācijpratībai Eiropā, risinot jautājumus par tiesiskas, caurspīdīgas, atvērtas, drošas un iekļaujošas informatīvās vides nodrošināšanu.

2. Eiropas Medijpratības un informācijpratības foruma norise sadarbībā ar Lattelecom tiks translēta arī tiešsaistē.

Vairāk informācijas par forumu šeit.

Preses kontaktiem:

Komunikācijas grupa

Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395

Tālrunis: (371) 67016 272; 

Fakss: (371) 67828 121

E-pasts: media@mfa.gov.lv Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

Mājaslapa: www.mfa.gov.lv