EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
02.05.16.

Preses brīvības dienā – par informācijas brīvību un ilgtspējīgu attīstību

3. maijs ir Pasaules preses brīvības diena, un šogad tai veltītie pasākumi – konference, Preses brīvības balvas pasniegšanas ceremonija u.c. – norisināsies Helsinkos, Somijā no 2. līdz 4. maijam.

 

 

 

2015. gadā Pasaules preses brīvības dienas pasākumi notika Rīgā. Tai veltītajā konferencē, kas ir centrālais Pasaules preses brīvības dienas pasākums, piedalījās vairāk nekā 400 dalībnieku, tostarp pasaules vadošo mediju, starptautisko organizāciju, akadēmisko institūciju un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Pasaules preses brīvības dienas pasākumos UNESCO aktualizē tēmas par informācijas brīvību un ilgtspējīgu attīstību, preses brīvības aizsardzību no cenzūras, kā arī žurnālistu drošības nodrošināšanu gan reālajā, gan digitālajā vidē.

Latviju Pasaules preses brīvības dienas konferencē un pasākumos Helsinkos pārstāvēs Roberts Putnis, Kultūras ministrijas Politikas nodaļas vadītājs. Viņš piedalīsies paneļdiskusijā par dezinformācijas robežām jaunajā mediju vidē, kā arī vadīs darba grupu par propagandas ietekmi uz sabiedrībām Baltijas un Ziemeļvalstīs.

Pasaules preses brīvības dienas ietvaros tiks pasniegta arī UNESCO Pasaules preses brīvības balva, kuras mērķis ir godināt personas, organizācijas un institūcijas, kuras sniegušas izcilu ieguldījumu, aizstāvot vai veicinot preses brīvību pasaulē, īpaši, ja ieguldījums saistījies ar nopietnu risku. Starptautiski neatkarīga mediju profesionāļu žūrija UNESCO Pasaules preses brīvības balvu izvēlējusies pasniegt žurnālistei Kadijai Izmailovai (Khadija Ismayilova) no Azerbaidžānas.

Pasaules preses brīvības dienas iniciatīvas mērķis ir sekmēt un aizstāvēt brīvu, taisnīgu un neatkarīgu žurnālistu darbu, kā arī godināt tos žurnālistus visā pasaulē, kuri ir zaudējuši dzīvību vai pakļāvuši sevi nopietnam apdraudējumam, pildot profesionālos pienākumus.

Vairāk informācijas.

Preses brīvības dienas pasākumiem Helsinkos varēs sekot tiešsaistē.