EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
04.02.20.

Pasaules radio dienā mudina atspoguļot daudzveidības tēmu

Sagaidot Pasaules radio dienu 13. februārī, UNESCO aicina izcelt radio lomu sabiedrības izglītošanas, informācijas apmaiņas un informācijas pieejamības nodrošināšanā visplašākajai auditorijai. Šīgada tēma ir “Radio un daudzveidība”.

Šogad, apzinoties radio popularitāti un spēju sasniegt plašu sabiedrību, UNESCO mudina izcelt radio kā platformu dažādībai – viedokļos un saturā. 

“Radio ir medijs, kurš, pateicoties savai pieejamībai, dod iespēju pārstāvēt visu iedzīvotāju grupu intereses, tostarp mazāk aizsargāto. Tādēļ radiostacijas šajā dienā aicinām sadzirdēt savu klausītāju gaumes un vajadzības, savā saturā pievēršoties daudzveidības tēmai,” mudina UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Komunikācijas un informācijas sektora vadītāja Beāte Lielmane.

Daudzveidības tēma radio var atklāties gan atspoguļojot problēmas, kas īpaši skar atšķirīgas vecuma un sociālās grupas, gan bagātinot klausīšanās pieredzi ar dažādu kultūru un valodu skanējumu. Tā ir iespēja atskaņot dziesmu valodā, kas līdz šim šai radio stacijā nekad iepriekš nav tikusi atskaņota, iespēja dot platformu viedokļu dažādībai vai veltīt raidījumu daudzveidības tēmai!

Aktualitātes par Pasaules radio dienu publiskojamas un meklējamas ar tēmturi #WorldRadioDay, aicinot to pievienot arī saviem vēstījumiem vai aktivitātēm, publiskojot tās sociālos tīklos.

Pasaules radio diena (World Radio Broadcasting day) pēc UNESCO dalībvalstu iniciatīvas tika pasludināta 2011. gadā, par tās datumu – 13. februāri – izvēloties dienu, kad dibināts Apvienoto Nāciju radio 1946. gadā. Apzinoties radio kā piemērotāko platformu vārda brīvības izpausmēm, savstarpējās cieņas un daudzkultūru izpratnes veicināšanai, UNESCO aicina izmantot to sabiedrības izglītošanai.

Plašāka informācija par Pasaules radio dienu 2020. gadā atrodama vietnē https://en.unesco.org/commemorations/worldradioday.

Informāciju sagatavoja:
Kitija Balcare, UNESCO LNK komunikācijas konsultante