EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
19.11.13.

Notiks atvērtā lekcija par jauno „Pasaules atmiņas” nacionālā reģistra nomināciju

Foto: Hermanis Trops, Neg. Nr. 12002 © Latvijas Nacionālais vēstures muzejs

Trešdien, 20. novembrī plkst. 9.30 Latvijas Nacionālā vēstures muzeja nodaļā „Dauderi” (Sarkandaugavas ielā 30, Rīgā) notiks atvērtā lekcija par UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālā nomināciju „Tradicionālo prasmju un dzīvesveida dokumentēšana Pieminekļu valdes 1924. – 1931. gada ekspedīciju fotonegatīvos”, kas tajā iekļauta šogad.

Lekcijā piedalīsies pārstāvji no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas, kā arī studenti no Latvijas Kultūras akadēmijas. Aicināti arī citi interesenti. Klausītāji tiks iepazīstināti ar jauniekļautās nominācijas saturu un dokumentārā mantojuma fiksēto liecību nozīmi Latvijas vēsturē, kā arī par UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālā reģistra darbību un dokumentārā mantojuma atpazīstamības veicināšanu.

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja glabātā nominācija „Tradicionālo prasmju un dzīvesveida dokumentēšana Pieminekļu valdes 1924. – 1931. gada ekspedīciju fotonegatīvos” ietver 802 Pieminekļu valdes ekspedīciju fotonegatīvu stikla plates. Kolekcija ir vienīgais autentiskais, unikālais un neaizstājamais liecību kopums, kas atspoguļo mērķtiecīgi un objektīvi veidotu vizuālu dokumentāciju par latviešu tradicionālo dzīvesveidu 20. gadsimta sākumā, īpaši fiksējot Latvijas valstij vēsturiski izšķirošu laiku Agrārās reformas realizācijas periodā.

Lekcija par šo kolekciju ir viena no UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Kultūras akadēmijas sadarbības ietvaros īstenotajām iniciatīvām. Sadarbība īpaši vērsta uz kultūras mantojuma aktualizēšanu akadēmiskajā izglītībā un tā zinātniskās izpētes veicināšanā, īstenojot UNESCO kultūras mantojuma programmas Latvijā.

Vairāk informācijas par UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālā reģistra nomināciju „Tradicionālo prasmju un dzīvesveida dokumentēšana Pieminekļu valdes 1924. – 1931. gada ekspedīciju fotonegatīvos” – šeit.