EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
01.03.19.

Mobilās mācīšanās nedēļā spriedīs par mākslīgā intelekta principiem

Šogad Mobilās mācīšanās nedēļa, kas norisināsies no 2019. gada 4. marta līdz 8. martam, veltīta tēmai “Mākslīgais intelekts ilgtspējīgai attīstībai”. Mudinot par šo tēmu spriest visā pasaulē, pirmdien, 4. martā, UNESCO galvenajā mītnē Parīzē ar tiešraidi tiešsaistē norisināsies tematiska globāla konference “Mākslīgā intelekta principi: ceļā uz humānistisku pieeju”.

“Ja mēs vēlamies maksimāli izmantot iespējas, ko mākslīgais intelekts spēj piedāvāt, mums jānodrošina, lai tas kalpotu cilvēcei, ievērojot cilvēku cieņu un cilvēktiesības,” uzsver UNESCO ģenerālsekretāre Odrija Azulē (Audrey Azoulay), norādot uz nepieciešamību sabiedrībai laikus gatavoties pārmaiņām, ko tajā ienes mākslīgā intelekta klātbūtne un straujā attīstība.

Mobilās mācīšanās nedēļa ir Apvienoto Nāciju organizācijas galvenais izglītības pasākums informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā. UNESCO sadarbībā ar partneriem – Starptautisko telekomunikāciju savienību, “ProFuturo” fondu un “Skillogs” - kopīgi šogad sagatavojuši piecu dienu tematisku programmu, kas iesāksies ar globālu konferenci, kam sekos tematisks forums, semināri, simpozijs un stratēģiskas darbnīcas.

Informāciju sagatavoja:
Kitija Balcare, UNESCO LNK komunikācijas konsultante