EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
31.10.11.

Madonā būs skatāma izstāde „Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss”

 

UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā iekļautajai nominācijai veltītā izstāde „Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss” veiksmīgi turpina savu ceļu pa Latvijas pilsētām un novadiem. Madonas novada iedzīvotāji un citi interesenti Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā izstādi „Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss” varēs aplūkot no 1. līdz 30. novembrim. 
 
Izstāde līdz šim eksponēta tādās Latvijas vietās, kā Tukuma novada Tumes pagasta kultūras nams, Jūrmalas pilsētas muzejs, Aizkraukles pilsētas bibliotēka, un no šā gada 10. līdz 14. oktobrim – UNESCO nedēļā, kas tika veltīta Latvijas dalības UNESCO divdesmitgadei, izstāde tika eksponēta Rīgas Stradiņa universitātes bibliotēkā, kur kopumā to apmeklējuši aptuveni 500 interesentu. 
 
Šī ceļojošā izstāde tika atklāta 2011. gada 14. jūnijā ar ekspozīciju Briselē, Beļģijā. Identiska ekspozīcija latviešu un krievu valodā tika izveidota arī izstādēm Latvijā, un tā ir lielisks atgādinājums par kolektīvās atmiņas, vēsturisko notikumu nozīmi, kā arī plašs informācijas avots par nacionālo dokumentāro mantojumu. Izstāde tapusi ar Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes atbalstu, kuras piederīgie arī savulaik ir deportēti uz Sibīriju. Tieši viņas atbalsts Tukuma muzejam ir radījis iespēju Latvijas un starptautiskai auditorijai iepazīt latviešu traģiskos vēstures notikumus. Izstādes tapšanā piedalījušies arī vēstuļu glabātāji un citi muzeji no Rīgas, Jelgavas, Jūrmalas, Ventspils, Valmieras un Daugavpils, kuros atrasta informācija par vēstuļu autoriem un to saņēmēju likteņgaitām. Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīvu.
 
Vēstules uz bērza tāss 2009. gadā iekļautas UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā. Nominācijā ietvertas 19 reiz rakstīto vēstuļu, kas glabājas septiņos Latvijas muzejos: Tukuma muzejā, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, Latvijas Okupācijas muzejā, Daugavas muzejā, Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā, Talsu novada muzejā un Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā.
 
UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālais reģistrs tika izveidots 2009. gadā ar mērķi apzināt Latvijas nozīmīgāko dokumentāro mantojumu un veicināt tā aizsardzību un atpazīstamību.
 
 
Sekojiet UNESCO LNK jaunumiem arī Twitter.comDraugiem.lv un Facebook.com!