EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
30.04.15.

Latvijā viesosies UNESCO ģenerāldirektore Irina Bokova

No 2. līdz 4. maijam, kad Rīgā norisināsies UNESCO Pasaules preses brīvības dienas pasākumi, Latvijā viesosies UNESCO ģenerāldirektore Irina Bokova. Viņa atklās starptautisko konferenci par preses un vārda brīvības aktualitātēm, kas notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, piedalīsies Preses brīvības dienai veltītajos pasākumos un tiksies ar Latvijas amatpersonām.

Vizītes laikā Irina Bokova tiksies ar kultūras ministri, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (UNESCO LNK) prezidenti Daci Melbārdi un pārrunās jautājumus, kas skar mediju politiku, sabiedrības integrāciju un starpkultūru dialogu, kā arī UNESCO mantojuma programmu attīstību. Savukārt sarunā ar izglītības un zinātnes ministri, UNESCO LNK viceprezidenti Mārīti Seili tiks skartas tēmas par izglītības attīstību pēc 2015. gada, Latvijas līdzdalību Starptautiskajā izglītības birojā un iespēju līdzdarboties UNESCO Mūžizglītības institūta realizētajā programmā „Learning cities”. Plānotas tikšanās arī ar Latvijas Valsts prezidentu un ārlietu ministru, kā arī Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāju.

Irina Bokova iepazīs Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēku, kas ir UNESCO atbalstīts projekts, un viņai tiks pasniegta grāmata „Latvijas Nacionālā bibliotēka. Arhitekts Gunārs Birkerts”, kurai piešķirta UNESCO patronāža.

Irina Bokova ir UNESCO ģenerāldirektore kopš 2009. gada 15. novembra. Viņa ir pirmā sieviete, kas ieņem šo amatu. Par nozīmīgākajām prioritātēm UNESCO darbībā Irina Bokova izvirzījusi pārmaiņu vadību un starptautisko sadarbību ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanā, nabadzības novēršanā un miera veicināšanā pasaulē; meiteņu un sieviešu līdzdalības nodrošināšanu, veicinot cilvēktiesību ievērošanu, pieeju kvalitatīvai izglītībai, kultūrai, veselības aprūpei u.c.; atbalstu riska zonām – valstīm, sabiedrībām, kopienām, kuras atrodas konflikta zonās, kurās notiek sabiedrības transformācijas procesi, kuras cieš no klimata pārmaiņu radītajām sekām, kurās notiek militāri konflikti u.c.

Mediju pārstāvjiem:
Par interviju iespējām sazināties  ar Solvitu Martinsoni, 26655958, solvita.martinsone@mfa.gov.lv

Pasaules preses brīvības diena
Pasaules preses brīvības dienas pasākumi ir viena no lielākajām un pasaulē visplašāk atzīmētajām UNESCO iniciatīvām, un šī gada Preses brīvības dienas konferences vadmotīvs ir vārda brīvība digitālā laikmetā. Konferencē Rīgā īpaša uzmanība tiks pievērsta kvalitatīvai pētnieciskajai žurnālistikai un redakcionālai neatkarībai, mediju darbinieku digitālajai drošībai, sieviešu lomai un atspoguļojumam mediju vidē un inovatīvajai žurnālistikai. Notiks mediju ekspertu diskusija par izaicinājumiem žurnālistiem pasaules „karstajos punktos”, kurā ar savu pieredzi dalīsies arī Latvijas izcelsmes žurnālists Pēteris Greste. Konferencē piedalīsies vairāk nekā 400 dalībnieku, tostarp pasaules vadošo mediju, starptautisko organizāciju, akadēmisko institūciju un nevalstisko organizāciju pārstāvji. Pasākumi norisināsies arī Stokholmas Ekonomikas augstskolā Rīgā.

Pasaules preses brīvības dienas ietvaros notiks arī UNESCO Pasaules preses brīvības balvas pasniegšanas ceremonija aizvadītā gada izcilākajam preses brīvības aizstāvim – Mazenam Dārvišam (Mazen Darwish), Sīrijas žurnālistam un juristam, kurš, neskatoties uz ilgstošo ieslodzījumu, apņēmīgi turpina aizstāvēt vārda brīvības ideālus. Pasaules preses brīvības balvas pasniegšanas ceremonijas dalībniekus uzrunās Valsts prezidents Andris Bērziņš, un ceremonijā piedalīsies Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Papildu informācija

#WPFD2015
#KeepSpeechFree
#PressFreedom too

Preses kontaktiem:
Preses un informācijas nodaļa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: media@mfa.gov.lv, mediji@mfa.gov.lv un katrina.kosa@mfa.gov.lv
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv