EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
12.06.17.

Latvija tiek pārstāvēta Pasaules informācijas sabiedrības samita forumā Ženēvā

Šodien Ženēvā sākas Pasaules informācijas sabiedrības samita (World Summit on the Information Society, WSIS) forums, kurā vienu no sesijām organizē Latvija. Sesija veltīta tematam par daudzvalodību kā zināšanu sabiedrības pieejamības nodrošinātāju. To moderēs UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Zināšanu sabiedrības programmu padomes eksperts, sabiedrības „Tilde” valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiljevs.

Sesiju atklās bijušais UNESCO vietnieks komunikācijas un informācijas jautājumos un pašreizējais Latvijas vēstnieks ANO Ženēvā Jānis Kārkliņš.

Sesija norisināsies plkst. 14.30 – 16.15 (pēc Ženēvas laika), un tai iespējams sekot līdzi tiešsaistē šeit.

Savukārt rītdien, 13. jūnijā, plkst. 15.15 – 16.00 Andrejs Vasiljevs Latviju pārstāvēs augsta līmeņa sesijā „Iekļaušana – pieeja informācijai un zināšanām visiem”. Plašāk par to – šeit.

Ikgadējais WSIS forums Ženēvā norisināsies līdz pat 16. jūnijam. WSIS forumā piedalās dažādas ieinteresētās puses – valdības un starptautiskas organizācijas, kā arī privātais sektors, tehniskā kopiena un pilsoniskā sabiedrība.

Latvijas līdzdalība samita organizēšanā ir ļoti nozīmīga un pasaulē novērtēta gan WSIS veidošanās laikā, gan arī pēdējos gados. Aizvadītā foruma atklāšanas sesijas diskusijā 2016. gada maijā Latviju pārstāvēja vēstnieks un pastāvīgais pārstāvis ANO Ņujorkā Jānis Mažeiks, savukārt Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks piedalījās augsta līmeņa paneļdiskusijā. Latvijas dalība WSIS forumos pēdējos divus gadus organizēta, pateicoties Latvijas pārstāvniecības ANO Ženēvā iniciatīvai un iesaistei.

WSIS ir starptautiska platforma valstu un starptautisko organizāciju dialogam par globālu sabiedrības attīstību pastāvīgos informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pilnveides un informācijas apjoma pieauguma apstākļos. Vairāk informācijas par forumu šeit. WSIS process aizsākās ar diviem lieliem notikumiem – Ženēvā 2003. gada decembrī pieņemto WSIS deklarāciju un Rīcības plānu un Tunisā 2005. gada novembrī pieņemto detalizēto Rīcības plānu. Vairāk par WSIS.