EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
25.02.13.

Latvija pārstāvēta UNESCO Pasaules informācijas sabiedrības samitā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs no 25. līdz 27. februārim Parīzē piedalās UNESCO Pasaules informācijas sabiedrības samitā (World Summit for Information Society, WSIS), kurā uzmanības centrā ir tādi jautājumi, kā interneta pārvaldība un izteiksmes brīvība.

Parīzes samitā ministri un jomas eksperti no visas pasaules vērtē aktualitātes informācijas sabiedrības attīstībā. Samitā paredzēts sākt darbu pie rekomendācijām par to, kādus ar informācijas sabiedrību  saistītus jautājumus iekļaut globālajā Ilgtspējīgas attīstības darba kārtībā pēc 2015. gada, ieskicējot esošo un prognozējot nākotnes izaicinājumus tādiem daudzšķautņainiem jautājumiem, kā izteiksmes brīvība internetā, valodu daudzveidība un ētika.

Edmunds Sprūdžs pirmdien, 25. februārī uzstāsies ar uzrunu sesijā „Ceļā uz zināšanu sabiedrībām ilgtspējīgai attīstībai”. Otrdien plānotas diskusijas darba grupās, bet trešdien, 27. februārī ministrs tiksies ar UNESCO ģenerāldirektores vietnieku komunikācijas un informācijas jautājumos Jāni Kārkliņu.

Pasaules informācijas sabiedrības samits ir starptautiska platforma valstu un starptautisko organizāciju dialogam par globālu sabiedrības attīstību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pilnveides un informācijas apjoma pieauguma apstākļos.

Sanāksmē Latvijas delegāciju vadīs ministrs Edmunds Sprūdžs. Tās sastāvā iekļauti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Arnis Daugulis, UNESCO Latvijas Nacionālā komisijas ģenerālsekretāra pienākumu izpildītāja Baiba Moļņika, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta direktore Inga Skujiņa, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, kā arī Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas viceprezidents Andrejs Vasiļjevs. Tāpat uz Parīzi dosies Ārlietu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas eksperti.

Informāciju sagatavoja:
Maija Pētermane
ministra 
preses sekretāre

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Tālrunis: + 371 28622335

E-pasts: maija.petermane@varam.gov.lv