EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
29.01.21.

„Jauna pasaule, jauns radio” – aicina atzīmēt Pasaules radio dienas desmitgadi

Atzīmējot Pasaules radio dienas desmitgadi, radiostacijas ir aicinātas izcelt radio kā neatņemamu mūsu pasaules sastāvdaļu, kas attīstās līdz ar to. UNESCO katru gadu 13. februārī aicina svinēt Pasaules radio dienu ar mērķi atgādināt sabiedrībai radio īpašo nozīmi informācijas pieejamības nodrošināšanā.

Radio joprojām ir medijs, kas var sasniegt visplašāko auditoriju gan tradicionālā formātā, gan caur mūsdienu tehnoloģiskajām formām un ierīcēm. Tā nozīme bija redzama arī Covid-19 pandēmijas laikā, kad ar tā starpniecību daudzviet pasaulē bija iespējams nodrošināt mācību nepārtrauktību, cīnīties ar dezinformāciju un veicināt sabiedrības informētību par drošības pasākumiem. Šī gada tēma ir “Jauna pasaule, jauns radio”, uzsverot radio spēju pielāgoties digitālā laikmeta prasībām, savā attīstībā sekojot informācijas un komunikācijas tehnoloģiju attīstībai, un nodrošinot neierobežotu informācijas pieejamību.

Tēmai izvēlēti trīs atslēgasvārdi: evolūcija – radio spēja attīstīties un ilgtspējība; inovācija – radio spēja rast tehnoloģiskos risinājumus, lai saglabātu savu aktualitāti un pieejamību; savienojamība – spēja kalpot sabiedrībai krīzes situācijās un svarīgos notikumos.

Radiostacijas visā pasaulē ir aicinātas iesaistīties, veidojot radio raidījumus vai aplādes veltītas gada tēmai un atslēgasvārdiem un daloties tajās ar UNESCO. Piemēram, klausītājus var iepazīstināt ar savas radio stacijas attīstību gan tehnoloģiju, gan satura aspektos, var pavēstīt par vēsturē nozīmīgām radio runām un to ietekmi, var sagatavot viktorīnu par interesantiem ar radio vēsturi un darbību saistītiem faktiem vai aicināt savus klausītājus iedomāties, kāds radio būs nākotnē.

Aicinām savas aktivitātes un iniciatīvas dienas atzīmēšanā reģistrēt starptautiskajā notikumu kalendārā: https://en.unesco.org/feedback/registration-world-radio-day-2021.

Plašāka informācija un idejas Pasaules radio dienas atzīmēšanai atrodamas vietnē: https://en.unesco.org/commemorations/worldradioday.

Informāciju sagatavoja:
Kitija Balcare, UNESCO LNK komunikācijas konsultante