EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
22.01.13.

Baltu centra desmitgades svinībās atklās izstādi par Latvijas dokumentāro mantojumu

Foto: © UNESCO LNK/Evija Maļkeviča

Šodien plkst. 15.00 Šauļu Universitātes Baltu centrā Lietuvā, atzīmējot tā 10. gadadienu, atklās UNESCO programmai „Pasaules atmiņa“ veltītu ceļojošo izstādi. Tajā interesenti varēs iepazīties ar Latvijas dokumentārā mantojuma vērtībām. Izstādes atklāšanā piedalīsies arī UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) Asamblejas locekle, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete.

„Ir patiess gandarījums par to, ka mums ir iespēja latviešu tautas atmiņu, mūsu dokumentāro mantojumu prezentēt arī starptautiski. Īpašs prieks, ka šī izstāde būs apskatāma Lietuvā, kuras vēstures notikumi ir veidojušies līdzās Latvijas liktenim. Ceru, ka tā būs lieliska iespēja ne vien pakavēties atmiņās par Lietuvas, Latvijas un Igaunijas kopīgi piedzīvoto Baltijas Ceļā, bet rosinās uz kolektīvās atmiņas iedzīvināšanu arī par citu mūsu tautai svarīgu mantojumu, piemēram, Sibīrijā rakstīto vēstuļu uz bērza tāss apzināšanu,” stāsta UNESCO LNK ģenerālsekretāra p.i. Baiba Moļņika.

2012. gadā Lietuvā ceļojošā izstāde tika atklāta 23. novembrī Lietuvas un Latvijas foruma V kongresa ietvaros, kur tā līdz gada beigām tika eksponēta Viļņas Universitātē. Pirms tam – 2012. gada 25. oktobrī izstāde tika atklāta arī Kauņas Vītauta Dižā universitātē, kur interesenti varēja noskatīties arī filmu par UNESCO LNK darbību, Dainu skapi un Sibīrijā rakstītajām vēstulēm uz bērza tāss.

UNESCO programmai „Pasaules atmiņa“ veltītā ceļojošā izstāde ir UNESCO LNK veidots informatīvs materiāls par Latvijas dokumentāro mantojumu – Dainu skapi un liecībām par Baltijas Ceļu, kas iekļauts UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā, kā arī par Eduarda Krauca fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekciju, Sibīrijā rakstītajām vēstulēm uz bērza tāss, Raiņa un Aspazijas saraksti un Latvijas Centrālo Padomes 1944. gada 17. martā parakstīto Memorandu, kas iekļauti programmas nacionālajā reģistrā.