EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
18.01.16.

13. februāris pēc UNESCO iniciatīvas tiek atzīmēta kā Pasaules radio diena

Radio jau kopš pašiem tā pirmsākumiem cilvēcei ir sniedzis nenovērtējamu iespēju saņemt informāciju un nodrošināt tūlītēju tās apriti, īpaši kritiskās situācijās, trauksmes gadījumos vai nozīmīgos dažādu politisku, ekonomisku un sabiedrībā notiekošu procesu pavērsienos. Mūsdienās radio vēl aizvien ir nozīmīgs medijs, jo tieši radio var sasniegt visplašāko auditoriju gan tradicionālā formātā, gan caur dažādām tehnoloģiskām formām un ierīcēm.

Šogad 13. februārī, Pasaules radio dienā, UNESCO aicina pievērst sabiedrības uzmanību radio lomai ārkārtas situācijās, jo šādos brīžos informācijas tūlītēja aprite ir vitāli svarīga ikvienam.

Latvijas vēsturē radio ir bijis nozīmīgs informācijas avots, kas sniedzis operatīvu ieskatu sociālajās, politiskajās un ekonomiskajās norisēs, piemēram, Trešās Atmodas laikā, aicinot iedzīvotājus būt vienotiem, stipriem un aktīviem gan Baltijas ceļā, gan barikāžu notikumos.

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina visas Latvijas radio stacijas atzīmēt Pasaules radio dienu, veidojot tematiskus raidījumus, uzrunājot klausītājus, rīkojot diskusijas par radio lomu valstij nozīmīgu notikumu pavērsienos un ārkārtas situācijās, kā arī izcelt radio nozīmi katra cilvēka dzīvē, atklājot dažādas personiskas pieredzes un notikumus tepat Latvijā vai esot citur pasaulē, kuros tieši radio ir bijusi izšķiroša nozīme.