EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
22.05.19.

UNESCO pilsētas spēlē uzvar Kuldīgas Centra vidusskolas komanda “Staigājošās vimbas”

Foto: Ričards Sotaks, UNESCO pilsētas spēles dalībnieki.

16. maijā Kuldīgas vecpilsētā norisinājās jau par tradīciju kļuvusī UNESCO pilsētas spēle skolu jauniešiem. Tās tēma šogad bija “Kuldīgas vecpilsēta kā Kurzemes hercogistes pirmā galvaspilsēta un labākā saglabājusies liecība par šo vēstures periodu mūsdienās”. Spēlē uzvaru izcīnīja Kuldīgas Centra vidusskolas komanda “Staigājošās vimbas”.

Uzvarētājkomandā darbojās Kuldīgas Centra vidusskolas audzēknes Lelde Iberga, Sanija Kleinberga, Patrīcija Ozoliņa, Megija Vaselāne un Katrīna Kiričenko (skolotāja Larisa Flugrāte).

2. vietu dalīja divas V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas komandas: “Cilvēki no VPKV” (Aleksandra Beiere, Anda Brēdiķe, Madars Irgensons, Intars Kukulītis un Mārtiņš Stebulis, skolotāja Inta Blumberga) un “Riko” (Anita Megne, Renāte Vērse, Elēna Ķemere, Anna Peskova un Renate Anete Mārtiņsone, skolotāja Laila Zudāne). Arī 3. vietā ierindojās V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas pārstāvji – komanda “Polinoms” (Vendija Maslobojeva, Sonora Skosa, Ivo Dzērve, Ralfs Zirnis un Paula Astiča, skolotāja Jolanta Jankovska).

UNESCO pilsētas spēle skolu jauniešiem šogad norisinājās jau vienpadsmito reizi. Tajā piedalījās 13 komandas no V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas, Kuldīgas Centra vidusskolas, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma. Spēlē bija aicināti piedalīties Kuldīgas un novada skolu skolēni šādās klašu grupās: 7. – 8. klase, 10. – 11. klase. Katrā  komandā bija apvienojušies pieci skolēni, kuri izceļas ar sabiedrisko aktivitāti, vēlmi izzināt un radošu pieeju uzdevumu veikšanā.

Spēli rīkoja Kuldīgas novada pašvaldība sadarbībā ar UNESCO Latvijas nacionālo komisiju, Kuldīgas novada muzeju, Kuldīgas novada Galveno bibliotēku, Kuldīgas kultūras centru, Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centru, Kuldīgas novada Sporta skolu, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu, Kuldīgas aktīvās atpūtas centru, Kuldīgas Restaurācijas centru un nevalstiskajām organizācijām.

Fotogalerija: https://kuldiga.lv/galerijas/event/unesco_pilsetas_spele_jauniesiem_2019#0

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Duļbinska, mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kuldīgas novada pašvaldībā