EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
17.11.20.

Sveicam valsts apbalvojuma saņēmējas - Janu Jākobsoni un Daci Martinovu !

Foto: President.lv

Mūsu valsts ir mūsu cilvēki. Lepojamies, ka šogad Latvijas vārds izskan caur UNESCO vērtību ziņnesēm, kuras ieceltas par Triju Zvaigžņu ordeņa virsniecēm. Sveicam Kuldīgas novada pašvaldības būvvaldes vadītāju, arhitekti Dr. arch. Janu Jākobsoni un biedrības “Etniskās kultūras centrs “Suiti”” valdes priekšsēdētāju Daci Martinovu!

Dace Martinova biedrību “Etniskās kultūras centra “Suiti”” vada jau vairāk nekā desmit gadus. Suitu kultūrtelpa ir novērtēta arī starptautiski, pirms desmit gadiem to iekļaujot UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma, kam jānodrošina neatliekama saglabāšana, sarakstā. D. Martinovas vadībā sekmīgi norisinās suitu kultūrtelpas vēstures izzināšana un tautas tērpa izpēte, tiek iedzīvinātas seno godu tradīcijas.

Savukārt Jana Jākobsone, kura ir arī biedrības “ICOMOS Latvija” valdes priekšsēdētāja, aktīvi strādā pie Kuldīgas nominācijas sagatavošanas iesniegšanai UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, šī gada vasarā prezentēja nominācijas sagatavošanas procesu Valsts prezidentam Egilam Levitam, kad viņš oficiālā vizītē viesojās Kuldīgā.

Valsts apbalvojums piešķirts ar Valsts prezidenta Egila Levita un Ordeņu kapitula 2020. gada 30. oktobra lēmumu par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā.

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija lepojas un sveic ar valsts apbalvojumu saņemšanu Janu Jākobsoni un Daci Martinovu! 

Informāciju sagatavoja:
Kitija Balcare, UNESCO LNK komunikācijas konsultante