EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
23.10.13.

Skolēnus aicina iesaistīties interaktīvo zīmējumu konkursā “Darini kalendāru 2014”

Šodien atklāts konkurss “Darini kalendāru 2014” 1. līdz 12. klašu skolēniem, kura ietvaros, izmantojot interaktīvo tāfeli, bērni un jaunieši visā Latvijā aicināti veidot zīmējumus par tēmu “Mana Rīga”, godinot Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014. gadā. Labākie 13 darbi tiks iekļauti īpašā 2014. gada kalendārā, ko izplatīs kā Rīgas pilsētu reprezentējošu dāvinājumu, tai raksturīgos vēstures un kultūras elementus tēlojot jauniešu acīm.

Ikviens konkursa “Darini kalendāru 2014” dalībnieks savu zīmējumu aicināts iesniegt no 23. oktobra līdz 22. novembrim, augšupielādējot to interneta vietnē www.darini.lv. Tāpat šajā vietnē iespējams iepazīties ar detalizētiem konkursa noteikumiem, zīmējumu noformēšanas un iesniegšanas prasībām, žūrijas komisiju, kā arī aplūkot jau iesniegtos darbus un balsot par sev tīkamākajiem.

“Ikviena vēsturiski nozīmīga pilsēta, arī Rīga, ir dzīvotspējīga tikai tādā gadījumā, ja katra nākamā paaudze tai piešķir jaunu elpu, nosaka tālāku attīstības virzienu. Tieši tāpat ir ar izglītības vidi – interaktīvās izglītības tehnoloģijas ir veids, kā mūsdienīgi un skolēnus iesaistoši runāt par būtisko. Tāpēc esam gandarīti jau otro gadu īstenot interaktīvo zīmējumu konkursu “Darini kalendāru 2014”, kas būs mūsu dāvinājums Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai nākamajā gadā,” uzsver Aivars Gribusts, izglītības uzņēmuma “Lielvārds” valdes priekšsēdētājs.

“Rīgas vēsturiskais centrs ir unikāla kultūras vērtība, kurai līdzīgas nav nekur citur pasaulē, tieši tādēļ tā iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma saraktā. Konkursa ietvaros mēs aicinām ikvienu paskatīties uz Rīgu plašāk, atrodot savas īpašās vietas vecpilsētā, jūgendstila mežģinēs un koka arhitektūras siluetos. Vienlaikus ir būtiski iedziļināties Rīgas stāstā, pētot rakstus, stāstus un notikumus, kas veido pilsētas vēsturi. Visbeidzot ir nepieciešams apvienot pilsētas dziļumu un plašumu ar tehnoloģiju palīdzību, radot pašiem savus stāstus,” saka Baiba Moļņika, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāra vietas izpildītāja.

Skolēnu interaktīvo zīmējumu konkursu “Darini kalendāru 2014” jau otro gadu rīko izglītības uzņēmums “Lielvārds,” uzņēmums “Lielvārds IT” un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeju un nodibinājumu “RĪGA 2014.”

Plašāka informācija par konkursu “Darini kalendāru 2014”: www.darini.lv .

Papildu informācijai:
Vita Šķēle
e-pasts: vita.skele@lielvards.lv, info@lielvards.lv
tālrunis: +371 29 111 612

www.lielvards.lv
Twitter: @Lielvards, @MaciesDigitali
 

Lejuplādējamie dokumenti: