EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
10.08.20.

Skatāms vebinārs par ietekmes uz mantojuma novērtējuma aspektiem

Foto: UNESCO LNK arhīvs.

Starptautiskais kultūras vērtību saglabāšanas un restaurācijas pētniecības centrs (ICCROM) piedāvā tiešsaistē noskatīties vebināru par ietekmes uz mantojumu novērtējumu.

Vebinārā eksperti skaidro principus un procesus, kas jāņem vērā, veicot ietekmes novērtējumu. Ievērojot pareizu ietekmes novērtēšanas procedūru, mantojuma pārvaldītāji, lēmumu pieņēmēji, kopienas un citas ietekmes puses var gūt vērtīgu ieskatu, kā veiksmīgāk pārvaldīt Pasaules mantojuma vietas mainīgos apstākļos, ko rada tuvējie attīstības projekti, resursu ieguve, daudzskaitlīgas tūrisma plūsmas un citi faktori.

Vebinārā ir iespējams uzzināt ietekmes novērtējuma veikšanas soļus un procesus ar gadījuma piemēriem.

Pirmā vebināra daļa skatāma te: https://www.youtube.com/watch?v=3Se7aj3d5D0 .

Otrā vebināra daļa skatāma te: https://www.youtube.com/watch?v=_18t41g8kw0 .

Starptautiskais kultūras vērtību saglabāšanas un restaurācijas pētniecības centrs (ICCROM) ir 1959. gadā pēc UNESCO Ģenerālās konferences iniciatīvas dibināta starpvaldību organizācija kultūras mantojuma saglabāšanas veicināšanai. ICCROM šobrīd ir pasaulē lielākā profesionālā organizācija kultūras mantojuma saglabāšanas, restaurācijas, konservācijas un remonta jautājumos, kuras sastāvā ir 133 dalībvalstis. ICCROM ir viena no trīs UNESCO Pasaules mantojuma centra padomdevējiestādēm. UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) koordinē un vada Latvijas dalību ICCROM.

Informāciju sagatavoja:
Kitija Balcare, UNESCO LNK komunikācijas konsultante