EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
30.03.16.

Seminārs skolotājiem - J. Rozentāla 150. gadadienai veltītais konkurss "Solis gleznā"

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, izglītības uzņēmums “Lielvārds”, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa memoriālais muzejs un Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rīko konkursu “Solis gleznā”. Konkurss tiek rīkots, atzīmējot izcilā latviešu glezniecības meistara Jaņa Rozentāla 150. gadadienu, kā arī izceļot citu Latvijas kultūras kanonā iekļauto mākslinieku – Vilhelma Purvīša, Johana Valtera un Ģederta Eliasa veikumu. Tā mērķis ir aicināt bērnus un jauniešus atveidot šo mākslinieku gleznu sižetus un iemūžināt tos fotogrāfijās, tādējādi sniedzot iespēju netradicionālā un saistošā veidā runāt par Latvijas mākslas vēsturi un nozīmīgām personībām tajā.

Lai nodrošinātu, ka skolēni, gatavojot konkursa darbus, gūst padziļinātu ieskatu mākslinieku daiļradē un spēj novērtēt un atpazīt katra mākslinieka īpašo rokrakstu un darba tehniku, ko pēcāk atainot konkursa darbos, 8. aprīlī notiks īpašs mācību seminārs skolotājiem. Tam varēs sekot līdzi arī tiešsaistē.

Seminārā savu dalību pieteikuši mākslas skolu skolotāji un vispārizglītojošo skolu mācību priekšmetu skolotāji (vizuālās mākslas, audiovizuālo tehnoloģiju un mediju priekšmetu, vēstures, kultūras vēstures u.c.), kuri koordinētu konkursa “Solis gleznā” īstenošanu skolās. Semināra dalībniekiem būs iespēja noklausīties J.Rozentāla un R.Blaumaņa memoriālā muzeja direktores Daces Vosas sagatavoto lekciju par mākslinieku daiļradi, vēsturisko kontekstu, kādā radīti viņu darbi, kā arī par tiem mākslinieciskajiem aspektiem, ko ir būtiski ņemt vērā veidojot konkursa darbus. Seminārā kā lektors piedalīsies arī fotogrāfs, kurš pastāstīs par fotogrāfiju pēcapstrādes iespējām, izmantojot dažādas programmas un mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas. Semināra noslēgumā dalībniekiem būs iespēja doties īpašā ekskursijā uz J.Rozentāla un R.Blaumaņa memoriālo muzeju.

Ar konkursa nolikumu un darba materiāliem iespējams iepazīties tā interneta vietnē: www.darini.lv. Aicinām Jūs sekot līdzi aktuālajai informācijai par konkursu UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un izglītības uzņēmuma “Lielvārds” Facebook lapās.

Lejuplādējamie dokumenti: