EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
13.10.11.

Saulkrastu novadā mudinās bērnus pievērsties nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai

14. oktobrī 19:00 Saulkrastu bibliotēkā, atzīmējot 20. gadadienu kopš Latvija iestājusies UNESCO, notiks pasaku stāstnieku konkurss „Pasaku ķērāji”. Tā organizatori aicinās ieklausīties latviešu tautas pasakās un kopā izveidot Saulkrastu pasaku ķērāju.

Iesaistoties UNESCO nedēļas (10. līdz 14. oktobrim) aktivitātēs, Saulkrastu novada pašvaldības aģentūra „Saulkrastu kultūras un sporta centrs” sadarbībā ar Saulkrastu bibliotēku rīko šo pasaku stāstnieku konkursu jaunākā skolas vecuma bērniem „Pasaku ķērāji”, aicinot tajā piedalīties Saulkrastu vidusskolas un Zvejniekciema vidusskolas 1. – 5. klašu skolēnus. 
 
Skolēni aicināti, iepriekš sagatavojoties, pastāstīt vienu latviešu tautas pasaku un vienlaikus iesaistīties griestu dekora „Pasaku ķērājs” darināšanā, kā arī saņemt informāciju par UNESCO darbību, programmām un idejām. Pasākums iecerēts kā loģisks turpinājums pasaku, teiku un dainu teikšanas vakariem, kas zināmi latviešu tautas folklorā kā aktīvs brīvā laika pavadīšanas veids senatnē un notikuši tieši gada tumšajā laikā – rudenī. 
 
Atzīstot, ka tieši šajā vecumā ir svarīgi veidot pamatus vispusīgai personības attīstībai un tas nav iedomājams bez kultūrvēsturiskās apziņas un lokālās pašapziņas attīstības, kas ir viens no UNESCO darbības virzieniem Latvijā, Saulkrastu novada aktīvā sabiedrības daļa iesaistījusies arī UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas programmā „Stāstu bibliotēkas”, un, sadarbojoties, novada skolām un pašvaldības iestādēm, tapa arī šis projekts – konkurss „Pasaku ķērāji”.
 
Organizatori cer, ka šis projekts varētu kļūt par tradīciju novadā, kas dos iespēju jaunākajai paaudzei apgūt tās pamatvērtības, kas svarīgas ikvienam Latvijas iedzīvotājam – lokālpatriotismu un kultūrmantojuma saglabāšanas svarīguma apziņu. 
 
Informāciju sagatavoja: 
Vija Skudra
PA “Saulkrastu kultūras un sporta centrs”
Tālr. 67954179, 20222927
 
Sekojiet UNESCO LNK jaunumiem arī Twitter.comDraugiem.lv un Facebook.com!