EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
18.03.16.

Saldus muzejā - interaktīva ekspozīcija "Jaņa Rozentāla sapņu tornis"

Saldus vēstures un mākslas muzejā no šodienas apskatāma Jaņa Rozentāla interaktīvā ekspozīcija "Jaņa Rozentāla sapņu tornis", kas veltīta izcilā latviešu gleznotāja 150 gadu jubilejai.

Savukārt Druvas vidusskolā sumināti radošo darbu konkursa "Dzīve kā palete raiba un krāsaina" uzvarētāji un notiek Rozentāla 150. jubilejai veltītais bērnu un jauniešu konkurss "Solis gleznā", kuru organizē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, izglītības uzņēmums "Lielvārds" un Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, J.Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa memoriālo muzeju.

J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā sadarbībā ar AS "Latvijas Pasts" tiks atklāta Rozentāla 150.dzimšanas dienai veltīta pastmarka un grāmata "No Saldus līdz Romai", kā arī pasniegtas Jaņa Rozentāla prēmijas. Prēmiju pasniedz reizi trīs gados par augstvērtīgiem sasniegumiem dažādās vizuālās mākslas nozarēs.

Vakarā Svētā Jāņa Saldus evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks koncerts "Rozentāla krāsas mūzikā", kurā uzstāsies Latvijas Nacionālās operas soliste Laura Grecka, ērģelniece Simona Radoviča, jauktais koris "Saldava", Saldus Mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi. Rozentāla laikmeta mūzikas noskaņas tiks papildinātas ar krāsu projekcijām.

Savukārt 19.martā Saldū notiks sportisks pasākums - "Rozentāla skriešanas svētki 2016". Paši mazākie skrējēji varēs sacensties 400 metru vai 800 metru distancē, savukārt jaunieši un pieaugušie varēs mēroties spēkiem divu, piecu un desmit kilometru distancēs. Skrējiens vīsies cauri pilsētas centram, ļaujot skrējējiem paraudzīties uz Saldus ielām un namiem Rozentāla acīm.

Jaņa Rozentāla 150. gadadiena iekļauta UNESCO svinamo dienu kalendārā 2016. – 2017. gadam.