EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
27.06.17.

Sākusies jauno tulkotāju vasaras skola

Ar semināru par jaunāko latviešu literatūru un tās tulkojamību Latvijas Nacionālajā bibliotēkā šodien atklāta projekta “Kultūras daudzveidība jaunatnes atbalstam, starpkultūru dialoga un daudzvalodības veicināšanai” vasaras skola, kas ilgs līdz 2. jūlijam. Šī projekta un vasaras skolas mērķis ir nodrošināt jaunajiem tulkotājiem iespēju pilnveidot savas zināšanas un prasmes, kā arī vairot izpratni par nozares specifiku un iegūt vērtīgus profesionālos un akadēmiskos kontaktus.

Vasaras skolā, kas notiks Ventspils Augstskolā, piedalās 19 studenti, tostarp Latvijas jaunieši, kuri apgūst poļu, čehu, igauņu, somu un lietuviešu valodas, kā arī ārvalstu studenti, kuri apgūst latviešu valodu. Piecu dienu laikā viņi iepazīs dažādu tulkotāju pieredzi, apmeklēs tulkošanas meistarklases un lekcijas par izaicinājumiem tulka profesijā, kā arī analizēs dažādas problēmas daiļliteratūras tulkošanā. Lekcijas un meistarklases vasaras skolas dalībniekiem vadīs profesionāli tulki un nozares eksperti, tostarp Ingmāra Balode, Aiga Veckalne, Maima Grīnberga, Dace Meiere u.c.

Pieredzes apmaiņā uz Ventspili ir atbraukuši speciālisti un studenti no Vītauta Dižā Universitātes (Lietuva), Tartu Universitātes (Igaunija), Helsinku Universitātes (Somija), Kārļa Universitātes (Čehija), Varšavas Universitātes (Polija), kā arī Latvijas Universitātes un Ventspils Augstskolas.

“Kultūra ir UNESCO darbības prioritārā joma, strādājot pie kultūras daudzveidības veicināšanas un dažādu starpkultūru dialoga platformu vairošanas un stiprināšanas. UNESCO šīs stratēģijas īstenošanā kā vienu no galvenajiem partneriem saredz jaunatni, kā arī raugās, lai jaunatne stratēģisko mērķu īstenošanā būtu viena no galvenajām mērķgrupām un labuma guvējiem. Tāpēc UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar partneriem īsteno šo kultūras daudzveidībai veltīto jauniešu projektu, kas iekļaujas UNESCO Starptautiskās kultūru tuvināšanas dekādes ietvaros,” stāsta Baiba Moļņika, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre.

Projektu “Kultūras daudzveidība jaunatnes atbalstam, starpkultūru dialoga un daudzvalodības veicināšanai” UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un Latviešu valodas aģentūra īsteno sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Ventspils Augstskolu un partneraugstskolām Somijā, Polijā, Čehijā, Igaunijā un Lietuvā.