EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
09.09.13.

Rūdolfa Blaumaņa memoriālajā muzejā „Braki” skatāma interaktīva izstāde

Izstādes autore Anna Kuzina un UNESCO LNK kultūras sektora vadītāja Ieva Švarca

7. septembrī Rūdolfa Blaumaņa memoriālajā muzejā „Braki” tika atklāta interaktīva izstāde „Norvēģu rakstnieks Henriks Ibsens – Rūdolfa Blaumaņa viesis „Braku” sētā” jeb „Pēr Gint, tu nemelo!”. Izstāde veidota, atzīmējot ievērojamā latviešu rakstnieka 150. gadadienu, kas iekļauta UNESCO svinamo dienu kalendārā 2012. – 2013. gadam. Tā runā par kopējām vērtībām, tēliem un simboliem Rūdolfa Blaumaņa un Henrika Ibsena daiļradē, parādot tos caur „Braku” lauku sētas ikdienu. Izstāde tapusi ar UNESCO Latvijas Nacionālas komisijas, Norvēģijas vēstniecības, Ērgļu novada pašvaldības un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Jaunajā ekspozīcijā ir daudz interaktīvu elementu – t.sk. tērpi un lelles, kas ļauj dažāda vecuma auditorijām labāk iejusties un izdzīvot abu izcilo rakstnieku stāstus. „Šī izstāde ir lielisks piemērs UNESCO redzējumam par stapkultūru dialogu, jo mūsu uzdevums ir kopt savu kultūru un dalīties tajā ar citām tautām, savstarpēji bagātinoties un sekmējot kultūras daudzveidību. Izstādes apmeklētājiem, kas pazīstami ar Blaumaņa daiļradi, būs lieliska iespēja iepazīt Ibsena stāstus un otrādi,” stāsta UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāra p.i. Baiba Moļņika.

Izstādes atklāšanā dalībnieki tika iepazīstināti ar jauno ekspozīciju un varēja vērot norvēģu un latviešu tautas deju paraugdemonstrējumus. Pēc atklāšanas pasākuma dalībnieki nolika ziedus pie Rūdolfa Blaumaņa pieminekļa Ērgļu kapos, kā arī apmeklēja koncertu Ērgļu saieta namā. Koncertā ar Rūdolfa Blaumaņa un Henrika Ibsena darbu priekšlasījumiem uzstājās Latvijas Kultūras akadēmijas rektors Jānis Siliņš un muzicēja Latvijas Mūzikas akadēmijas absolvente Ance Purmale (soprāns), students Kalvis Kalniņš (baritons), koncertmeistare Eridana Žiba, vokālā pedagoģe – profesore Lilija Greidāne. Koncerta programmā tika atskaņotas Edvarda Grīga un Jāzepa Vītola kompozīcijas, kā arī kompozīcijas ar Rūdolfa Blaumaņa vārdiem.