EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
09.12.15.

Raiņa un Aspazijas jubilejas gada noslēgumā – vērienīgs projekta „Atrasts tulkojumā. Rainis un Aspazija” noslēgums

Ar vērienīgu pasākumu Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gada noslēgumā UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK), Latviešu valodas aģentūra un Latvijas Kultūras akadēmija atzīmēs tulkojumu un eseju konkursa „Rainis un Aspazija. Atrasts tulkojumā!” noslēgumu. Tajā piedalīsies arī jaunieši – konkursa dalībnieki no Ķīnas, ASV un vairākām Eiropas valstīm.

Pasākums notiks 15. decembrī, Latvijas Kultūras akadēmijas „Zirgu pasta” telpās (Dzirnavu ielā 46, Rīgā), sākums plkst. 10.00.

Konkursā „Atrasts tulkojumā. Rainis un Aspazija” piedalījās gandrīz 60 jaunieši ar pussimts tulkojumiem un 40 esejām no 9 augstskolām ASV, Ķīnā un Eiropā. Konkursa laureāti pulcēsies Rīgā, lai atzīmētu šī projekta un abu dižgaru jubilejas gada noslēgumu. Tie ir studenti no ārvalstu augstskolām, kurās tiek apgūta latviešu valoda un kultūra.

Pasākumā notiks Maijas Kūles, Ievas Strukas un Jāņa Zālīša priekšlasījumi par Raiņa un Aspazijas darbību, daiļradi un to saistību ar UNESCO vērtībām. Būs arī ekspertu diskusija „Rainis un Aspazija, pasaules nākotnes spēka avotus meklējot”. Tajā piedalīsies arī pētnieces no Latvijas universitātēm: Aivita Putniņa, Zane Šiliņa un Gundega Grīnuma. Tulkojumu un eseju konkursa laureātu apbalvošana būs kā pārsteigums – tā notiks Latvijas Kultūras akadēmijas studentu izrādes laikā „No zirga līdz personībai”.

Projekts „Atrasts tulkojumā. Rainis un Aspazija” īstenots ar Kultūras ministrijas un UNESCO Līdzdalības programmas atbalstu.

Raiņa un Aspazijas 150. gadadiena ir iekļauta UNESCO svinamo dienu kalendārā, kurā katru gadu tiek izceltas tās personības un notikumi kas, atstājuši būtisku iespaidu uz sabiedrības attīstību un atspoguļo UNESCO ideālus.

Vairāk informācijas:
Ieva Švarca
UNESCO LNK
Kultūras sektora vadītāja
Tālr. 6732509
E-pasts i.svarca@unesco.lv