EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
07.09.18.

Pagarināts pieteikšanās laiks UNESCO – Šardžas balvai arābu kultūrai

Foto: UNESCO.org arhīvs.

UNESCO izsludinājusi pieteikšanos UNESCO – Šardžas balvai arābu kultūrai (UNESCO-Sharjah Prize for Arab Culture). Šīs starptautiskās prēmijas mērķis ir atalgot izcilas personības, personu grupas vai institūcijas visā pasaulē, kas devušas nozīmīgu ieguldījumu arābu kultūras veicināšanā. Pieteikšanās balvai pagarināta līdz 30. novembrim. 

UNESCO – Šardžas balva arābu kultūrai (turpmāk - Balva) tiek pasniegta kopš 1998. gada, īstenojot UNESCO pamatuzdevumu par starpkultūru dialoga un sapratnes veicināšanu. Balvas pretendentiem jābūt starptautiski zināmām personībām vai organizācijām ar ilggadēju reputāciju arābu kultūras popularizēšanā un veicināšanā, kas īstenota ar dažādu mākslas līdzekļu palīdzību vai intelektuālo pienesumu. Starptautiska žūrija katru gadu piešķir Balvu diviem laureātiem, kopējo prēmijas fondu - 60 000 ASV dolāru - sadalot vienlīdzīgi starp abiem tās ieguvējiem.Prēmiju nodrošina Šardžas (Apvienotie Arābu Emirāti) valdība.

2017. gadā balva tika piešķirta Kristīnai Tomē (Christine Thome) no Libānas par vizuālo mākslu bezpeļņas organizācijas dibināšanu un izpausmes brīvības un kritiskās domāšanas veicināšanu. 2017.  gadā Balvu saņēma arī nevalstiskajā organizācija Asociación Civil del Creciente Cine Fértil para la Promoción de la Diversidad Cultural no Argentīnas par arābu kultūras veicināšanu Latīņamerikā.

Priekšlikumus Balvas kandidatūrām jāiesniedz UNESCO Latvijas Nacionālajai komisijai (turpmāk – UNESCO LNK) elektroniskā formātā, nosūtot īsu aprakstu par konkrētās personas vai organizācijas līdzšinējo darbību un sasniegumiem, kā arī detalizētu Curriculum Vitae, publikāciju sarakstu, kandidāta motivācijas vēstuli, un rekomendācijas vēstules uz e-pastu– office@unesco.lv līdz šī gada 30. novembrim.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar UNESCO LNK, rakstot e-pastu uz office@unesco.lvvai zvanot pa telefonu 67325109.

Plašāka informācija par balvu atrodama: http://www.unesco.org/new/en/culture/events/prizes-celebrations/sharjah-prize/.