EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
18.09.18.

Notiks "Domapmaiņa: tulko pasauli latviešu valodā"

Eiropas Valodu dienu ietvaros Latviešu valodas aģentūra un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija kopā ar sadarbības partneriem rīko pasākumu „Domapmaiņā: tulko pasauli latviešu valodā”, kas notiks šī gada 25. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās.

Tulku un tulkotāju misija ir ne tikai radīt lasāmu tekstu, uztveramu runu, bet pārnest domas un idejas lasītājam vai klausītājam saprotamā veidā, tādējādi kļūstot par kultūru vēstnešiem. Kā domā tie, kuriem vārdi, idejas un laikmets jātulko latviešu valodā, un kā – tie, kuriem latviešu domas, vērtības un kultūrkonteksts jāpārnes svešvalodā? Kādas ir tulku, valodas un literatūras profesionāļu karjeras izaugsmes iespējas un izaicinājumi mūsdienu vidē? Atbildes uz šiem jautājumiem centīsimies rast domapmaiņā, kuras mērķauditorija ir vecāko klašu skolēni, pedagogi, augstskolu studenti, valodniecības un literatūras profesionāļi.

Pasākuma laikā ar literatūru un tulkojumiem saistīti nozares eksperti sniegs priekšlasījumus un piedalīsies diskusijā par to, cik svarīgi ir sagatavot jauno tulku, tulkotāju paaudzi, un kādas iespējas paveras, kļūstot par savas un citas kultūras vēstnieku caur valodu un literatūru.

Pasākuma otrajā daļā būs iespējams iepazīties ar jaunajiem tulkotājiem – jauniešiem, kuri uzsākuši latviešu valodas studijas un interesējas par tulkošanu. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja klausīties jauniešu tulkojumu fragmentus, dzirdēt viņu pārdomas par tulkotāja profesiju, kā arī uzdot sev interesējošos jautājumus par karjeras izvēli, studijām un kultūras sakaru veidošanu starp dažādām tautām un cilvēkiem.