EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
27.09.17.

Norisināsies otrā latvistikas aktualitātēm veltītā starptautiskā konference

Lai apzinātu latvistikas studiju aktualitāti un pieprasījumu gan Latvijas augstskolās, gan ārzemēs, piektdien, 29. septembrī Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē norisināsies starptautiskā zinātniskā studentu konference “Latvistika: tagad un turpmāk II”. Konference, kas norisināsies jau otro gadu, veltīta aktuāliem latvistikas jautājumiem literatūrzinātnes, valodniecības un kultūras jomā un notiek pateicoties UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas projektam "Kultūras daudzveidība jaunatnes atbalstam, starpkultūru dialoga un daudzvalodības veicināšanai”.

Konferences mērķis ir veidot starptautisku sadarbību un dalīties pieredzē ar studentu jaunatklājumiem latviešu valodā, literatūrā un kultūrā, tāpat arī aktualizēt latvistikas studijas un izcelt to nepieciešamību, iespējas ar to saistīt karjeru.

Šogad konferencē piedalīsies studenti no Latvijas (Latvijas Universitāte, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija), Francijas (École pratique des hautes études), Lietuvas (Vītauta Dižā universitāte), Igaunijas (Tallinas Tehnoloģiju universitāte), Somijas (Helsinku Universitāte) un Polijas (Vroclavas Universitāte, Varšavas Universitāte).

Pirms konferences, 28. septembrī, tās dalībniekiem notiks diskusija ar mērķi dalīties pieredzē, kuru katrs ieguvis savā universitātē, tādējādi iedvesmojot un motivējot pārējos darboties un izzināt ar latviešu valodas studijām saistītos tematus. Tāpat diskusijā tiks apspriesta situācija, kāda pastāv katrā no dalībnieku pārstāvētajām universitātēm saistībā ar latviešu valodas apguvi, ar mērķi noskaidrot esošo situāciju citos Baltistikas un latvistikas centros.

Konferenci organizē Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Baltu filoloģijas studentes Ieva Bukša, Marija Bebre un Ruta Kurpniece kopā ar mācībspēkiem Dr. philol. Edmundu Trumpu, Prof. Māru Gruduli, Prof. Andru Kalnaču, Prof. Lidiju Leikumu.

Konferences norisi finansiāli atbalsta UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas projekts "Kultūras daudzveidība jaunatnes atbalstam, starpkultūru dialoga un daudzvalodības veicināšanai”.

Konferences programma pieejama šeit.