EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
08.08.11.

Līdz 7. septembrim var apskatīt UNESCO LNK ceļojošo izstādi „Krusts – mākslinieka skatījumā”


Līdz 7. septembrim interesenti tiek aicināti apskatīt UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) organizēto starptautisko ceļojošo izstādi „Krusts – mākslinieka skatījumā” Eiropas Savienības mājas Mākslas istabā ik darba dienu no plkst. 10:00 – 18:00 vai sestdienās no plkst. 10:00 – 14:00.

Izstādi veido vairāku Eiropas valstu mākslinieku – Andoras, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Portugāles un Spānijas – darbi, kuros attēlota katra individuālā izpratne par tematu „Krusts”. Latviju tajā pārstāvēs gleznotāja Anitra Bērziņa ar darbu „Krustiem augam bērza saknes, krustiem zvaigznes debesīs” (Latviešu tautasdziesma), Karine Paronjanc ar darbu „Vērša krusts” un Diāna Dimza-Dimme ar darbu „Divas paralēles, kuras krustojās”.

Tā ir turpinājums Latvijas veiksmīgajai sadarbībai ar Andoras kultūras institūcijām, kas aizsākās 2010. gadā ar UNESCO Andoras Nacionālās komisijas un vietējās pašvaldības organizētu plenēru „Pasaule – mākslas krāsās” kalnainajā Andoras pilsētā Ordino, kas pulcēja 50 māksliniekus no 27 valstīm. Latviju tajā pārstāvēja gleznotāja Anitra Bērziņa. Pēc plenēra no mākslinieku darbiem tika radīta šī ceļojošā izstāde, kuras kurators un idejas autors ir mākslinieks un aktīvs Andoras mākslas dzīves organizētājs Fausts Kampama (Faust Campama). Ekspozīcija ir apceļojusi Apenīnu pussalas un nonākusi līdz Baltijas valstīm. 19. jūlijā tā tika nodota Viļņas skatītāju vērtējumam un pēc izstādīšanas Rīgā tā ceļos uz Tallinu.

Par izstādes galveno vadmotīvu izvēlēts krusts, jo šis senais simbols katrā reģionā un kultūrā ir ar citādu semantisko slodzi, tajā pašā laikā klātesošs visur un piesātināts ar laika uzslāņojumu un personīgo pieredzi.

Izstādes laikā tās apmeklētāji tiks iepazīstināti arī informāciju par 20. gadadienu kopš Latvijas pievienošanās UNESCO, kas šogad plaši – ar dažādiem pasākumiem un notikumiem tiks atzīmēta visu rudeni, ne tikai izvērtējot līdzšinējos veikumus un guvumus, bet arī mobilizējot sadarbības partnerus un attīstot sadarbības jomas ar mērķi tālākai darbībai izglītības, zinātnes, kultūras, informācijas un komunikācijas jomās Latvijā.

Izstāde tika atklāta 4. augustā.

Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālrunis: 29109268
E-pasts: liene@tels.lv